Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvos, gyógyszerész, vagy...

Orvos, gyógyszerész, vagy biomérnök?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám hogy nagyon szeretem az orvostudományt/biológiát, meg szimplán a tudományokat is, de viszont elég későn jöttem erre rá és most egy évre vagyok az érettségitől és nemrég kezdtem el rendesen tanulni a reál tantárgyakat, ehhez képest viszont elég jól mennek, de kémiát már egyáltalán nem tanítanak, így abból nem sokat tudok, csak amennyit önszorgalomból tanultam. A bioszt nagyon szeretem és az az egyetlen amit nehézség nélkül tudom és szeretem is tanulni, viszont biosz szakra nem szeretnék menni mert onnan nehéz az elhelyezkedés ha valaki nem nagyon ambíciózus és zseni. Az orvostudományon belül a patológia és talán a pszichiátria érdekelne, mert nem tudok jól teljesíteni időre meg stressz alatt és talán kissé agorafóbiás is vagyok, szóval olyan munka kéne mindenképp ahol egy helyen kell lennem és ott hagynak dolgozni. A gyógyszerész azért lenne jó mert közel áll az orvostudományhoz, sokat keres és a gyógyszerek is nagyon érdekelnek, viszont a kémiát nagyon kéne tudni hozzá, én viszont nem vagyok jó magolásban. Komplex dolgokat is könnyen megértek, magas az IQ-m és jó a logikám, de szörnyű a memóriám, főleg ha nem tudom semmihez kötni amit tanulok, vagy nem érdekel. A biomérnökre gondoltam hogy még szóba jöhet, de úgy hallottam hogy az inkább matek+kémia mintsem biosz és akkor az meg már nagyon messze lenne az orvostudománytól.

Remélem nagyjából érthető voltam és köszönöm előre ha valaki tud nekem információval szolgálni ezügyben.


2011. máj. 14. 15:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
kedvesem, orvosin is húzós a kémia. emellett ott is kell seggelni, ha tetszik, ha nem. van, amit muszáj szó szerint "betanulni"...
2011. máj. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
8%

Az orvosiról és gyógyszerészről nyugodtan le is mondhatsz, mert a kémiát már nem tanulod, tehát nem mentél kémia specializációra, anélkül lehetetlen. Az orvosira jó a fizika is a biológia mellé, de nem ajánlom, mert az egyetemen alig van fizika, és semmi köze nincs a gimishez. Tehát maradt a biomérnök. Vagy esetleg a biológia mellé egy jó töri vagy irodalom és akk pszichológus is lehetsz.

Rem segítettem

2011. máj. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért az orvosis kémia túlélhető. Nem mondom, hogy egyszerű, de én is fizikával mentem, aztán csak sikerült orvosi kémiából összehoznom egy négyest. Igaz, hogy 3x annyi energiát kellett belefektetnem, mint mondjuk egy emelt kémiásnak:D

Sztem ennyire könnyen nem kell feladni.

Viszont magolni azt kell. Sokat. Nagyon sokat:)

2011. máj. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat. Esetleg bármelyikőtök valamelyik szakot komolyabban is ismeri, úgyértem oda jár/járt, vagy honnan vannak ezek a válaszok? Én már sok helyen megnézegettem és az orvosisok általában azt mondják hogy a kémia nem nagy cucc nekik, viszont biomérnökök folyton panaszkodnak róla, szóval ezzel nemigazán értek egyet ezügyben, de lehet én tévedek. Meg azis hogy mindenképpen kémia faktra kellett volna járnom, azse hiszem hogy hogy olyan sok pluszt adna, én sokkal effektívebben tudok magamtól tanulni, könyvből/netről teljesen jól megértem a dolgokat, tehát azt be tudnám pótolni, inkább a kémiával kapcsolatban az lenne a kérdésem hogy inkább érteni kell, vagy tényleg magolni kell-e, mint pl a jogászoknak a törvényeket? Sokszor keverek szavakat meg nem jutnak eszembe szavak, viszont rendszerek működésének a megértésében jó vagyok. Azis fontos lenne gyógyszerésszel kapcsolatban hogy mennyire lehet emberektől mentesen, tehát kutatásban meg hasonlóban dolgozni azzal a diplomával. Orvosival kapcsolatban pedig hogy ha nem bírom a stresszes helyzeteket meg az embereket, akkor mondjuk patológusként, vagy orvoskutatóként, lehetséges-e végigcsinálnom és nagy eséllyel nyugodt környezetben dolgoznom/kutatnom valami laborban? Ja meg az is fura hogy egyik szaknál sem kötelező a kémia, gyógyszerésznél a biosz a kötelező, biomérnöknél pedig a matek, így úgy gondoltam hogy akkor valószínűleg azokból kell inkább előképzettség, kémiából pedig elég csak alaptudás és majd ottkell inkább keményen tanulni (biomérnök nyíltnapon voltam és mondták is hogy akik nulla kémia tudással jöttek, azoknak van dierkt kémia felzárkóztató 1. évben, viszont SOTE-n nemtudom hogyvan).
2011. máj. 14. 16:00
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok, orvosira járok. aki fizikával jön, annak kemény a kémia, amúgy tűrhető. a gyógyszerészek első féléves kémiája sokkal durvább... igen, lehetnél kutatóorvos, de attól még gyakokon te is ügyelsz... neked is látnod kell műtéteket stb...
2011. máj. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A 15:56-os, ha jól értem te orvosira jársz/jártál, ha lehetséges lenne valahol privátban kérdeznék pár dolgot, ha megtudnál adni valami netes elérhetőséget nekem, nagyon megköszönném. Énis fizika közép, biosz emelttel gondoltam hogy megyek, de nyáron még átnézem a kémiát rendesen, szóval azis meglesz.
2011. máj. 14. 16:13
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm továbbra is a válaszokat.

16:09 az igazából nembaj ha műtéteket látok, vagy boncolnom kell, csak elég ügyetlen vagyok éles helyzetekben, szóval ha valamit aktívan kéne csinálnom sürgősségiben vagy emberekkel az gond lenne.

2011. máj. 14. 16:16
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én is orvosis vagyok, de a kémia elég húzós, meg nálunk azért a fizika se kutya. Az anatómiáról nem is beszélve...:D
2011. máj. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is orvosira járok!

Hát szerintem a kémia egyáltalán nem könnyű, sokan csúsznak, cv-znek miatta. Amúgy szerintem nem gáz, ha nem tanulsz fakton kémiát, elmész egy különtanárhoz, és simán felkészülhetsz középszinten. Amúgy, ha fizikával jönnél, van kémia alapjai c. választható tantárgy, tulajdonképpen ez ilyen felzárkóztató jellegű.

Másik: ha nem bírod a stresszt, akkor neked szerintem nem való az orvosi, én is nehezen bírom (nem tanulásilag, hanem idegileg, pláne vizsgaidőszakban) Meg ez egy olyan hely, ahol vizsgaidőszakban is oda kell tenni magad, pláne első két évben.

2011. máj. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az meg nem gond, ha még nem olyan jó a kézügyességed, majd belejössz, meg nem is minden szakterületen van szükség erre! Pszichiátria engem is nagyon érdekel! :)
2011. máj. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!