Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerész vagy orvosi, pro...

Gyógyszerész vagy orvosi, pro és kontra. Melyiket ajánlanád inkább és miért?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni. Annyira elbizonytalanodtam, mert egyrészről orvosi, hiszen mindig az akartam lenni, másrészről gyógyszerész, mert nagyon tetszik ez a hivatás, ráadásul jóval kevesebb idő, mint pl szakorvosnak lenni és lány vagyok, tehát nekem messze nem mind1, hogy 30 éves koromba kapok olyan fizut, hogy megélhessek egyedül belőle, vagy 25 éves koromban. Mit gondoltok? Azt is mérlegeltem, hogy pl a a biológia része mindig is jobban ment a dolognak, mint a kémia és gyógyszerészetin nyilván sokkal több kémia van. De még így sem tudom, hogy mit tegyek...
2011. okt. 1. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő nagyon szép hivatás, de ha tényleg mindig orvos akartál lenni, akkor menj annak szerintem.
2011. okt. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mi a fő cél. Ha szeretnél orvos lenni, akkor tanulj annak, később ha úgy döntesz hogy mégsem a gyógyítás a hivatásod még mindig lehetsz a diplomáddal például gyógyszergyártó cégek orvoslátogatója akár. Akik elég sok pénzt keresnek. Én a helyedben azért inkább orvos lennék ha ez lett volna minden vágyam.:)
2011. okt. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Én a gyógyszerészt ajánlanám.Van 2 ismerősöm akik testvérek.Az egyik gyógyszerész (több ismerősöm is van) a másik orvos.. És a gyógyszerész szakmát jobban dicsérik...fizetésben sincs nagyon nagy különbség.Időben talán az lehet kérdéses, hogy mennyire vagy családcentrikus, mikor akarsz majd gyereket vállalni..Mert ugye az sem utolsó szempont..És ebben az esetben is a gyógyszerész szakmát mondanám..(Időbeosztás szempontból..)Milyen orvos szeretnél lenni?? sürgősségin dolgoznál vagy máshol? mert ugye ott éjszakáznod is kell.. Kérdezz nyugodtan tőlem ha van valami ami érdekel még.. Ha gondolod megadom majd az E-mailomat... :)
2011. okt. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
mindenképpen valamilyen gyerekorvos, gyerekonkológus ,ilyesmi. az éjszakázást mondjuk nem bánnám, mert amúgy is egy éjszakai bagoly vagyok :D csak hát nekem nem mind1, hogy hány évet töltök azért tanulással, ahogy ugye te is írtad, hogy pl család meg hasonlók, mire lehetőségem lesz egyáltalán gondolkodni rajta már elmúltam 30. De nem csak ez, hanem én minél hamarabb szeretnék független lenni és elköltözni itthonról és a magyar rezidensek helyzetéről meg gondolom nem kell beszélnem :( azért gyógyszerészként hamarabb tudnék szülők nélkül élni
2011. okt. 5. 10:53
 5/5 anonim ***** válasza:
77%
Én is gyerekonkológus akarok lenni:)Sajnos nem vettek fel tavaly és most gyógyszerész szakra járok.Annak ajánlom a gyógyszerész,aki nagyon szereti a kémiát.Ha nem áll közel hozzád semmiképp ne menny oda.:)
2012. máj. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!