Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemisták, főiskolások! Mi...

Egyetemisták, főiskolások! Mi alapján választottatok felsőoktatási intézményt? Volt, hogy meginogtatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most vagyok 11-es egy pesti gimiben. Sok minden szerettem volna lenni eddig: ügyvédtől kezdve állatorvoson keresztül szinte minden, de egy az összesben megegyezett: segíteni szeretnék.

Tanév elejétől egészen áprilisig fogorvos szerettem volna lenni, ami megfelelt volna, mert ugye segítek az embereknek, és még sokat is keresnék vele.

De nemrég „beütött a krach”: személyes tapasztalat miatt most már gyógytornász szeretnék lenni, és miután elvégezném a SOTÉ-n a gyógytornász szakot, még 2 év alatt megtanulnám a Dévény-módszert, amivel kisbabákat tudnék tornásztatni.

Ezután kimennék Németországba, mert állítólag a magyar gyógytornászok kint nagyon keresettek. A munkahelyemen babákkal tornásznék, otthon a lakásomban pedig fiatalokat fogadnék, és őket tornásztatnám.

Összevetve a gyógytornász szakma minden tekintetben jobban tetszene nekem (kevésbé megterhelő fizikailag, közelebbi kapcsolatba kerülnék az emberekkel, nem kellene túlórázni, stb), egy kivétellel, ez pedig nem más, mint a fizetés.

Szerintetek melyiket válasszam? Annyira tanácstalan vagyok, hogy el sem tudom mondani :S

Normális válaszokat várok!!


Előre is köszi mindenkinek, és bocsi a kisregényért!


2011. máj. 15. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsém van, mert világéletemben olyan munkát szerettem volna, amivel még jól is lehet keresni, ez pedig nem más, mint az orvosi :) Én azt mondom, ha gyógytornászként éreznéd magad a legjobban válaszd azt. Mennyivel jobb, ha nagyon jól keresel, de a napi 8 óra munkát egy átokként éled meg? Egyébként meg abban igazad van, hogy nyugaton a gyógytornászok is nagyon jól keresnek :)
2011. máj. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
megkérdezhetem , milyen orvos leszel? nem tudod véletlenül, kb mennyit keresnek nyugat-németországban a gyógytornászok és a fogorvosok? csak összehasonlítási alapnak :D
2011. máj. 15. 16:55
 3/7 A kérdező kommentje:
ja és a másik, ami nagy baj: annyi gyógytornász van már magyarországon, hogy dunát lehetne árasztani belőlük... mivel én kimennék németországba, nem zavarna, de állítólag oda is sokan mennek :S
2011. máj. 15. 17:01
 4/7 anonim ***** válasza:
ha úgyis külföldre akarsz menni, miért nem oda mész suliba is?...
2011. máj. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
mert sokkal bonyolultabb lenne...
2011. máj. 15. 19:12
 6/7 anonim ***** válasza:

A pályaválasztás döntése nagyon összetett. Az látszik, hogy nagyjából körülhatárolódott már benned, hogy mi tetszik. Érdemes azonban végig gondolnod, hogy valóban ennyi csupán a választási lehetőség, hogy fogorvos vagy gyógytornász? Nem szűkítetted le idő előtt a kört?


Az, hogy végül milyen hivatás mellett döntesz, az sok dolgon múlik. Írásodból úgy tűnik, hogy nagyon fontos számodra az agyagi biztonság. Gondold át azt, hogy mi minden fontos még Neked a továbbtanulás, pályaválasztás kérdésével kapcsolatban, és próbáld ezeket a dolgokat rendezni a két szakma mentén. Természetesen lesznek átfedések, például a segítői attitűd, ahogyan azt már Te is megfogalmaztad, illetve elkezdtél érveket felsorakoztatnia gyógytornász szakma mellett. Gondold azt át, hogy a Te értékrendedben hol állnak ezek a dolgok: pénz, túlóra, az emberekkel való közeli kapcsolat stb. Ezek fognak előrébb vinni a döntés meghozatalában.


Még egy dolog, tetszik, hogy 11-ben már ilyen komolyan foglalkozol a továbbtanulással, ez felelősségtudatra utal. Ne aggódj, van még időd mindent átgondolni, keresni a lehetőségeket, informálódni, csak légy nyitott!


Egy pályaorientációs tanácsadó

2011. máj. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!


igen, az anyagi biztonság nagyon fontos számomra, mint ahogy az is, hogy szeressem a munkámat.

túlórázni nem azért nem szeretnék, mert sok olyan ismerősöm van, aki rengeteget dolgozik, hogy több pénze legyen, és erre ráment az egész családja.. én ezt nem szeretném, de ha a lakásomra jönnének páciensek, akkor mégiscsak más, mintha este 8ig a rendelőben dolgoznék..

2011. máj. 16. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!