Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most akkor hogy lesz ez a...

Most akkor hogy lesz ez a 2012-es felsőoktatási felvételi eljárás?

Figyelt kérdés

[link]

Itt olvastam, és ez nem csak a bkf-re vonatkozik, hanem minden fősulira meg egyetemre.

Szóval az a kérdésem, hogy jól értelmeztem-e: 5. választott tárgyként igazából minden választható tárgyból leérettségizhetsz, de ha tovább akarsz tanulni, akkor csak és kizárólag a természettudományos tárgyat nézik. Az nem fogja őket érdekelni, hogy én vendéglátós suliba járok, és szakmai versenyre, meg emelt szintű érettségire készülök 5. tárgyként vendéglátó-idegenforgalmi alapismeretekből...

Halovány emlékeim vannak még 9-10. évfolyamról a természettudományos tárgyakról, de sajnos fizikát és föcit 2 évig tanultam, de igazából leszartam, mert nem gondolta senki sem, hogy ezt a rendeletet meghozzák. Így a kérvényes módszer nem jöhet szóba.

És most nem csak a magam nevében vagyok felháborodva, hanem mindenki nevében, aki szeretne továbbtanulni egy adott szakirányon, de köze nincs a természettudományhoz.


2011. okt. 17. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Természettudományos tárgynak a szabadon választott tárgyad hozott jegye kell. Vagyis itt nem a szabadon választott érettségiről van szó, hanem csak két hozott jegyről, amelyet nem is számítanak be, ha duplázol.
2011. okt. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első jól írta, szerintem kicsit félreértetted a leírtakat.

Ez a természettudományos tárgy a középiskolai jegyeknél vonatkozik az 5. tárgyra, ami eddig bármilyen két évig tanult tárgy lehetett.

Most már ez csak természettudományos tárgy lehet, vagy egy amit 2 évig tanultál, vagy kettő, amit egy évig tanultál.

2011. okt. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Sziasztok!


Én is jövőre fogok érettségizni (2012 nyár eleje körül) és abban szeretnék megerősítést, hogy ezen az oldalon az áll

[link]

ezek szerint ha jól olvastam, hogy NEKÜNK (12.-eseknek) már azon fog múlni, hogy bekerülünk-e a főiskolába / egyetemre, hogy

a) milyenek a jegyeink + az érettségi, vagy - HA ez a pontszámítás rosszabb -

b) milyenek az érettségi jegyeink.

Tehát aki tegyük fel 2-essel végigbotorkált 9.-től 12. félévig, viszont a 2 érettségi tantárgya 5 - 5 (legalább 80%, 320 pont), azt nagy valószínűséggel felveszik?


A másik dolog az, hogy a felvételinél csak 2 érettségi tárgy jegyeit számítják bele a pontszámításba? Szóval ha valaki mondjuk bölcsész karra akar menni úgy, hogy 12. félévig 9.-től CSAK 2-ese volt félévkor és év végén az osztályzataiban MINDENBŐL, viszont az idei (2012-es) magyar (nyelvtan és irodalom) és történelem / angol érettségije 5-ös lesz, annak nincs mitől nagyon izgulnia, nem? Vagy ha valaki programozónak akar továbbtanulni, és ugyanígy mindenből 9. óta 12. félévig csak 2-est kapott félévkor és év végén MINDENBŐL, viszont az érettségi jegyei a következők : magyar (nyelvtan és irodalom) 2 - 2, történelem 2, angol 2, matematika 5, informatika 5, akkor az is nagy valószínűséggel bekerül az általa megjelölt helyekre. Vagy rosszul olvastam?


Előre is köszi mindent!

2011. okt. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"ezek szerint ha jól olvastam, hogy NEKÜNK (12.-eseknek) már azon fog múlni, hogy bekerülünk-e a főiskolába / egyetemre, hogy

a) milyenek a jegyeink + az érettségi, vagy - HA ez a pontszámítás rosszabb -

b) milyenek az érettségi jegyeink.

Tehát aki tegyük fel 2-essel végigbotorkált 9.-től 12. félévig, viszont a 2 érettségi tantárgya 5 - 5 (legalább 80%, 320 pont), azt nagy valószínűséggel felveszik?"


- Igen, így van, a továbbiakra is ez áll. Csupán annyi módosítással, hogy nem a most felvételizőkre vonatkozik ez, hanem már néhány éve mindenkire.

2011. okt. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!