Melyik a leghatékonyabb nyelvtanulás?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen tanulok idegen nyelvet.Az a baj,hogy ha olvasom vagy írom akkor tudom,hogy mit jelent,és rövid válaszokat tudok is adni rá.De sajnos hallás után egyszerűen nem megy a a tanulás.Minél jobban rá megyek a hallás utáni nyelvtanulásra,annál jobban leblokkol az agyam.Ilyenkor a legegyszerűbb szavak sem jutnak az eszembe...miképp tanulhatnék meg egy nyelvet?
2009. márc. 12. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez így nehéz lesz. Ha van rá lehetőséged utazz külföldre, ahol azt a nyelvet beszélik, hátha többre mész vele, mint otthon. Próbálj tanárral tanulni, ő talán rá tud vezetni a könnyebb megértésre.

Sok sikert!

2009. márc. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A helyzet az,hogy már 1 éve kint vagyok Angliában a páromnál.

Iskolába is elmentem(jelenleg még tart a tanfolyam)de még ennyi idő után is az a gondom,hogy nehezen értem ,hogy mit mondanak.Válaszolni csak röviden tudok,vagy úgy ha van mellettem valaki aki "tolmácsol".De ez meg nagyon kínos nekem mert így nem mehetek munkát keresni..csak én vagyok ennyire gáz,hogy nem tudok kommunikálni?pedig az írott szöveget azt simán elolvasom,és értem is mi van leírva....

2009. márc. 13. 21:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok..

Szerintem adj időt magadnak! Menni fog az, csak ne add fel. Ha olvsni és írni tudsz angolul, akkor már jó vagy :)

Nyugi, nemsokára megtörik a jég, rááll a füled és csak úgy röhögsz majd rajtuk az utcán, hogy milyen hülyeségeket beszélnek magukban :)

Sokat segíthet, ha eljárnál társaságba, ahol nem magyarul beszélnek, az iskolatásakkal beszélgetnél sokat, hallgatnád az angol zenéket, esetleg megpróbálnág leírni hallás után a szöveget, majd lefordítani, utána a netről elolvasni és úgy fordítani (ellenőrzés képp elolvasni a magyar fordításban)

Játszhatsz magaddal, hogy megpróbálsz angolul gondolkodni. Gondolsz valamire, azt megpróbálod angolul mondani,ha nem megy szótárral vagy emberi segítséggel megjegyezni, szókicsed garantáltan gazdagodni fog, ez később kamatoztatható. Elgyakorolhatsz mindnnapi szituációkat, hogy elmész a boltba kérsz 3 szép piros almát, 2 fiss, ropogós zsemlét, meg iylesmi..

Sok sikert

2009. márc. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

En 2 éve élek kint Londonban.Egy angol csaladnal lakom és dolgozom.Ha van net lehetoseged kedved és idod szivesen gyakorlok veled beszelgetni és irkalni(skypon)

Dobj privalt uzit es megbeszelhetjuk.

2009. márc. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!

Engem érdekelne a skypos gyakorlási lehetőség. Sajnos nem tudom, hogy kell privit írni. Tudnál nekem segíteni. Jó lenne valakivel gyakorolni az angolt.

Köszi!

Írd meg, hogyan tudom megadni a skype címemet, hogy ne legyen publikus:)

2009. márc. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!