Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a nyelvtanulás leghatékonya...

Mi a nyelvtanulás leghatékonyabb formája?

Figyelt kérdés

Angolul tanulok nagyjából 6 éve. Hiába megy elég jól a nyelvtani része, a "beszélgetős angolom" alig tud kinyögni valami értelmeset. Hogy lenne a leghatékonyabb ezt fejleszteni (amellett, hogy rendszeresen járok tanárhoz?


Olvasok könyveket is angolul, de gyakran nem értek szavakat, így nem állhatok neki állandóan szótárazni, hisz szinte semmit nem haladok. Filmezni is angolul filmezek, de magyar felirattal. Hogy lenne a leghatékonyabb, amit mégis megértek?


2009. febr. 3. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A leghatékonyabb módja a verbális kommunikációnak, ha kimész egy időre az adott nyelvterületre. pikkpakk el fogod sajátítani a nyelvet.

Nem tudom, hány éves vagy, de érdemes belevágni, ha van rá lehetőséged, mert azon kívül, hogy megtanulod a nyelvet, komoly tapasztalatokat is szerezhetsz gyakorlati, kulturális szinten is az adott országról.

2009. febr. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 yuda ***** válasza:
100%

Amit az első válaszadó írt,az lenne a leghatékonyabb,de ha nem teszed,akkor marad a magántanár,illetve keresheted olyanok társaságát,akik gyakorolnak veled,és próbáld ki mondjuk most a felíratos filmeket angolul hallgatni angol felírattal-így ugyanazt látod és hallod.

Az a helyzet,hogy beszélgetést leginkább csak beszélgetéssel lehet tanulni.

2009. febr. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

www.sharedtalk.com

Regisztralj itt es beszelgess masokkal. Rengetegen vagyunk es kimondottan nyelvgyakorlas miatt jott letre. Nekem mar egy csomo baratom van innen.

2009. febr. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Amit az első válaszadó írt, az nagyon jó, de ha nem olyan az anyagi helyzeted, hogy kijuss külföldre, akkor marad a film, vagy a chat.


Nem tudom pontosan mit értesz "beszélgetős angolon", de szerintem arra gondolsz, hogy ha kérdeznek, nem tudsz hirtelen választ találni, vagy csak úgy beszélni. www.englishbaby.com Regisztrálj és chatelj! Chattel fejleszteni tudod a reakcióképességed, a filmeket pedig csak angolul nézd, felirat nélkül. Nem baj ha egy kanyi szót sem értesz belőle, akkor nézd meg újra felirat nélkül és egy idő után világos lesz, mert minél többet hallod, annál jobban rögzül. Ajánlom a sorozatokat, hogy ne kelljen 2 órás filmet többször végigülnöd. Én is így voltam ezzel de a chat-tel és a csak angol filmmel szintrehoztam magam. :)


Sok sikert!

2009. febr. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A tapasztalat.
2009. febr. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
97%
Nagyon sok olyan nyelvű zenét kell hallgatni,a dlszövegeket meg le kell fordítani.Minden nyelvtudás alapja a gazdag szókincs.
2009. febr. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! En amíg csak tanultam az angolt, addig nemis nagyon értettem. Szóval amikor életemben eloszor találkoztam egy angol emberrel csak néztem, hogy mit akar.

Akkor tanultam meg alap szinten, tokéletes formában, amikor egy hétig a városunkban volt egy világbajnokság, és akkor persze mindenkivel angolul kellett beszélnem :)

Szerintem menj el olyan helyre, ahol angolul beszélnek, két hét alatt jobban megtanulsz, mintha 10 évet vesztegetnél el erre a konyvek olvasásával és tanárhoz járással.

2009. febr. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát nekem pont fordítva van én a beszélgetésben vagyok jó a nyelvtanban meg kevésbé :P

Amúgy nem tom hány éves vagy de a leghatékonyabb mód ha kiutazol egy időre. Ha nem teheted meg akkor nézz filmeket angolul magyar felirattal de ne csak nézd hanem figyelj is arra amit mond. Esetleg chat-elhetsz angol emberekkel vagy e-mail-ezhetsz. De ha akarod velem is beszélhetsz angolul e-mail-en keresztül. csak küldj privátot ;)

2010. okt. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!