Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki elmagyarázná az ELTE...

Valaki elmagyarázná az ELTE bölcsész-alapképzési rendszerének lényegét? Továbbá (MA) mi az a minor-maior szakirány, mire vonatkozik, hogy csak 2 szakot vehetsz fel, egyet nem?

Figyelt kérdés
2011. máj. 19. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem, hogy mit is értesz lényeg alatt.

Minden szakon vannak kutató jellegű szakirányok és vannak a major-minor jellegű szakirányok, amik a tanárképzésre készítenek fel. Tehát, ha tanár szeretnél lenni, akkor kell a második félév végén egy minor szakot választanod. És ha megszerezted az alapképzéses diplomát, utána lehet menni a kétszakos tanári mesterképzésre.

Ha nem tanár akarsz lenni, akkor természetesen nem lesz két szakod.

2011. máj. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szóval már az alapképzésben ki kell választani mindkettőt?
2011. máj. 20. 00:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen.

Első szakod a felvételi döntéssel adott.

Második szakot a második félév végén tudsz választani.

2011. máj. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi. De ennél bonyolultabb, ha jól láttam, ha én pl. műtörit szeretnék végezni, a honlap szerint először szabad bölcsészetet kell választanom alapképzésben, utána valamikor MT szakirányt, és maga a MT csak mesterképzésben lesz majd. De ha én rohadtul nem szeretnék soha tanítani, akkor választhatom egyszakként? A tájékoztató olyanokat ír, hogy minor képzéstől sokat ne várjunk, ha meg majorként, akkor ajánlott melléje minor töri stb. Segíts már légyszi kibogozni, hogy lehetnék művészettörténész a legkisebb komplikációval! Köszi!

[link]

2011. máj. 20. 00:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!