Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ELTE BTK-n található német...

Az ELTE BTK-n található német szakirány és német nemzetiségi szakirány között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Érettségi előtt állok, és nem tudom h megérné -e, ha egymás után bejelölném ezt a két szakot. Segítsetek légyszíves!!!
2011. jan. 26. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Hasonlítsd össze a két tanegységlistát!

[link]

Germanisztika / Német (2010-től felvettek) ÉS Német nemzetiségi


A tanegységlistában vannak a tárgyak, amiket fel kell vennie a hallgatónak, meghatározott sorrendben, hogy elvégezhesse a szakot. Van pl. ami előfeltétele egy másik tárgynak. Tkp. egy kötelező ajánlat.

Ahogy látom, az a különbség, például, hogy amíg egy sima németes ilyet tanul: "Német nyelvű országok magyar szemmel", addig a nemzetiségis ilyeneket: "A magyarországi németek története", "A magyaroszági németek népi kultúrája", "Magyarországi németek nyelve", "Német-magyar kapcsolatok a XVI. századtól napjainkig"

stb.


Szerintem akkor tedd előbbre a nemzetiségit, ha érdekel a szászok, svábok, magyarországi német nemzetiség élete, ott szeretnél szerepet vállalni (pl. tanár, kulturális dolgok, színház, önkormányzati dolgok, stb.).

Nekem az általánosan német iránt érdeklődő ismerőseim, akik pl. gazdasági, fordítói-tolmácsolós dolgokat szeretik, sima németre mentek, két sváb faluból való haverok meg nemzetiségi iskolában szeretnének tanítani, azért választották a másik irányt.

Mi érdekel jobban?

Nyílt napon, tájékoztatón voltál?

2011. jan. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Engem inkább sima német szak érdekel, nagyon szeretnék idegenvezető vagy tolmács lenni. Azért akartam 2.-nak bejelölni a nemzetiségi szakirányt, mert ott kevesebb pontra van szükség, hogy felvegyenek az államilag támogatottra, de ezek után sajnos nem érdeklődöm annyire ez iránt.

Sajnos nyílt napra nem tudtam elmenni, amit nagyon bánok is. Már csak reménykedem, hogy meg legyen a megfelelő pont :(

2011. jan. 27. 20:35
 3/3 anonim ***** válasza:

szia!

kizárólag SZTE-n német mellett felvehetsz egy specializálódó szakot,az idegenvezetőit :) az asszem 2 éves (nézz utána(.ilyen máshol nincs,de nem megy el vele még plusz időd párhuzamosan megcsinálod.

amúgy én Pécsen csinálom a turizmust,nem egyszerű az idegenvezetés,vizsgán van 80 tétel mind németül,de ha tényleg érdekel akkor az egyetemi felsőoktatási szak és az alapszakkal együtt többre mész :)

2011. febr. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!