Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Természettudományi karra...

Természettudományi karra akarok menni, mert biológia-angol szakos tanár akarok lenni. A biológia részt tudom. Az angol része viszont hogy van, hogy vehetek fel minort?

Figyelt kérdés
2011. máj. 19. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
kell majd szakirányt választani, általában a 2. félévben. tanár szakirányt választasz, angol minorral. 3. félévtől lesznek szakirányos óráis, minden féle tanári meg angol óra.
2011. máj. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az ELTÉ-n úgy van, hogy a második félév végén van szakirányválasztás. Ekkor elektronikusan kell választani.

Angol esetében arra kell majd figyelni, hogy előírnak már akkor is tárgyakat, amikor még nem is választottál minort (vagyis az első és második félévben).

2011. máj. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi és a természettudományi karon a biológia alapképzés 6 év a mester tanári akár 5 mivel én biológia-angol szakos tanár akarok lenni akkor most összesen hány évet is kell járnom míg munkába nem álok?
2011. máj. 19. 21:32
 4/6 anonim ***** válasza:

A biológia alapképzés 6 féléves. Ahogy felvesznek, vegyél fel angol kurzusokat és a tanárképzős kurzusokat. Ha nem csúszol, akkor 6 félév, vagyis 3 év alatt lesz alapdiplomád. Utána jön 5 félév mesterképzés, vagyis 2,5 év. Azzal már taníthatsz is, alapdiplomával nem.

Tehát első pillanattól az utolsóig 5,5 év (ha nem csúszol sehol).

2011. máj. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat =) és mit szóltok biológia-angol tanári döntésemhez (semmi más tantárgy és szakma nem érdekel ja és a tanárokat is utálom de valahogy "izgat" :)?
2011. máj. 20. 16:17
 6/6 anonim ***** válasza:

szia! látom elég régen irtad ezt a kérdést,de remélem még beszoktál ide nézni és elolvasod most az én kommentemet:)

szóval.

én is biológia-angol tanár szeretnék majd lenni.. de én a gimibe még csak most vettem fel a fakultációt.. biológiát és fizikát.. evvel tudok jelentkezni majd a természettudományi karra? biológiára ?! ugye.. ? +még akarok ebben az évben rakni nyelvvizsgát is..

és ha jelentkezek szegeden erre a szakra,akkor tanulom a bioszt az első félévben..és a másodikban kell felvennem hozzá még az angolt ? vagy hogy is van ez ? kérlek segíííííííts! :D és mesélj,hogy hogyan tetszik neked a suli :)

2012. aug. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!