Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Meg lehet azt csinálni egyetem...

Meg lehet azt csinálni egyetemen, hogy nagyon jó jegyet szerezzek a vizsgáknál?

Figyelt kérdés

Mert állítólag úgy kapok valami kedvezményt,vagy ösztöndíjat és mehetek jövő évben ingyen vagy talán kevesebbért.


ÉS ezt azért kérdezem,mert több egyetemistától hallottam,hogy örülök,ha meglesz az átmenőm.

Most ez gondolom szakfüggő is,szóval melyek azok a szakok amelyek "megengedik",hogy nagyon jól teljesítsek?


2011. máj. 22. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Mit zagyválsz össze! Írd már le normális a kérdésed?
2011. máj. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Meg lehet azt csinálni egyetemen, hogy nagyon jó jegyet szerezzek a vizsgáknál?


Meg. Rajtad áll.


Mert állítólag úgy kapok valami kedvezményt,vagy ösztöndíjat és mehetek jövő évben ingyen vagy talán kevesebbért.


Kaphatsz ösztöndíjat, átsorolhatnak államilag támogatott képzésre, már ha költségtérítésesen vagy.


ÉS ezt azért kérdezem,mert több egyetemistától hallottam,hogy örülök,ha meglesz az átmenőm.


Ez szórótárgyakból általában így van.


Most ez gondolom szakfüggő is,szóval melyek azok a szakok amelyek "megengedik",hogy nagyon jól teljesítsek?


Mindegyik megengedi, rajtad áll, mennyit tanulsz.

2011. máj. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Mindegyik megengedi, rajtad áll, mennyit tanulsz."


Igen,csak volt olyan egyetemista ismerősöm,aki alig nyögte végig a szakot,pedig tanult(és nem volt hülye).

2011. máj. 22. 19:01
 4/10 anonim ***** válasza:

A rajtad áll az túlzás, nálunk van tanár, aki tényleg csak rosszindulatból is buktat. Meg ugye akkor többet kap vizsgáztatásért.

Persze szakfüggő, jogra, orvosira, fogorvosira ne menj, ha csak ennyi a célod. XD Az úgymond büfészakok között van pár, amire tényleg nem igazán kell halálra tanulni magad, hogy meglegyen a vizsgád, ha tanulsz, akkor meg hajaj. De volt, ahol 7,36 volt az ösztöndíjátlag, ha jól emlékszem. :D

Ha már eleve költségesre vesznek fel (csak átsorolás miatt), akkor sanszos, hogy nem azért lett olyan jó az érettségid, mert halálra tanultad magad, ugye, akkor valami súlyos paradigmaváltás kell, hogy képes legyél sokkal több dolgot, sokkal több időn keresztül tanulni.

Ösztöndíjat még kaphatsz, őszintén szólva átsorolttal még nem találkoztam, akármilyen jó átlaga is volt. :S

2011. máj. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát tanulni kell. Nekem bejött.
2011. máj. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jah, bármennyire is hihetetlen, erre a legjobb módszer az, ha tanulsz...
2011. máj. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szerintem te nagyon kevered a szezont a fazonnal. ösztöndíj alapból nem előremeghatározott átlagra van, hanem medián feletti értékre. nyilván nem ugyanaz az erőfeszítés mondjuk matematika meg turizmus szakon ugyanazt az átlagot hozni...

magyarul a jobbik fele a szaknak mindig kap lóvét (természetesen csak az államilag támogatottak). teljesen mindegy, hogy kettes az átlaga vagy 4,5...

bár lehet, hogy vannak egyetemek, ahol van minimum érték.

2011. máj. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

19:13 -


A bölcsészetet és kommédiát még megértem, hogy büfészakok, de meg tudod mondani, hogy egy orvosi mitől büfészak??? Aha persze, nem is olyan megerőltető például DNS-szintézist, meg egyéb érthetetlen dolgokat tanulni, ráadásul az sem igaz, hogy szakosodással együtt kb. 30 éves lesz az a valaki, aki elvégzi. Remélem érződik ezen a válaszon az irónia.

2011. máj. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: Tanulj meg szöveget értelmezni. Pont azt írta, hogy az orvosi nem büfészak...
2011. máj. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tényleg. Na basszus -.-
2011. máj. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!