Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ELTE-re fizika szakirányra...

Az ELTE-re fizika szakirányra milyen érettségit érdemes tenni? Emelt fizika és emelt matek? Vagy bőven elég az emelt fizika és közép matek?

Figyelt kérdés

Ide szeretnék később felvételezni, a fizika mellé bármilyen természettudományi tantárgyból lehet a másik érettségi, de nem tudom eldönteni, hogy mit érdemesebb. Fizika emelt és matek közép szint vajon elég? Vagy emelt fizika és emelt matek lenne jobb?

Idén kell faktultációt választani, először fizika-angol-ra gondoltam. (német kéttannyelvűs vagyok, ezért szeretném az angoltudásom is fejleszteni) Ebben az esetben fizika emelt és matek középszintű érettségim lenne, ami számít. Vagy érdemesebb lenne fizika-matek fakultációt választani és fizika emelt és matek emeltszintű érettségit csinálni?

Egy szóval nem tudom, hogy szükséges lenne-e fizika szakirányra az emelt fizika mellé a matek is emelt szinten... Három faktot viszont nem vehetünk fel és nagyon sajnálnám, ha angolból bedugnának valami kezdő osztályba, mert a matekot vettem fel helyette.

Ha valaki esetleg fizika szakirányon tanul/tanult, szívesen olvasnám a tapasztalatait, hogy szükséges lenne-e a matek emelt szinten a sikeres felvételhez és persze a későbbi tanuláshoz.

Sürgős lenne... :S


2011. máj. 23. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Ha minden áron elte fizikára akarsz menni (nem javaslom), akkor a matek faktot mindenképp vedd föl.
2011. máj. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Felesleges mindkettőből emelt szintet csinálnod. A pontszámok nem olyan magasak, hogy szükséged legyen rá.

De a tudásra, amit matek és fizika fakton tanulnál, mindenképpen.

Gondolom még csak 10-es vagy. Nem kell még most eldöntened, hogy miből akarsz emeltet és miből közepet. Válassz faktot, tanulj és 12-re meglátod, hogyan megy, miből érdemes emeltet.


Az első válaszolótól azért megkérdezném, mi a baja az ELTE fizikával. Több barátom van, aki ott végzett, és azóta is jó fizikus állásokban vannak. Persze kellett tanulni, de hát ez egy egyetem.

2011. máj. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menjél matek faktra, ha a fizikát akarod választani. Akkor van két éved eldönteni, milyen érettségit teszel matekból, viszont a TUDÁSRA, amit csak a matek fakultáción kaphatsz meg, életbevágóan nagy szükséged lesz. Nem szeretnék egy olyan fizika szakos helyében lenni, aki az egyetemen hall először deriválásról meg integrálásról meg addíciós tételekről!
2011. máj. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! ^^ Igen, tulajdonképpen arra voltam kíváncsi, hogy az emelt matektudás előny/szükség lenne-e. Akkor tényleg felveszem az angol helyett.
2011. máj. 23. 17:05
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
jól mondják az előzők. nem a pontra lesz szükséged, hanem a tudásra. érettséginél bőven jó ha csak fizikából emeltezel, de mindenképp válaszd a matek faktot. főleg egy kéttannyelvűs gimibe a "normál" matek igen hulladék lehet.
2011. máj. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem az. :) Elég erős, szigorú tanárunk van, aki több olyan példát is megold velünk, ami a szintünkhöz képest nehezebb. Szóval e téren nem érzem magam lemaradottnak, sőt. ^^
2011. máj. 23. 20:59
 7/7 anonim ***** válasza:
A második válaszolónak válaszolom, hogy a barátom barátjának az öccsének a nagybátyjának a volt szobatársa is ott végzett, Nem nyalt semerre igaz nem is tartozott a legjobb 5 közé, azóta is más állásban dolgozik egy másik szak elvégzése után és el.szott egy 5 évnek tartja az életéből az elte fizikát.
2011. máj. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!