Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha valamilyen természettudomán...

Ha valamilyen természettudományi egyetemre megyek, akkor ott az első évemben kémiából vesszük azt, amit suliban?

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Én mérnöki szakon voltam (most végeztem), és első félévben több mindent vettünk, mint amit eddig valaha tanultam kémiából. Ez volt a kémia 1, volt kémia 2, aztán fizikai kémia, meg utána még 2 félév szakirányos kémia, pedig azért annyira nagyon sok köze nincs a szakmámnak a kémiához.

Persze azért minden félévben volt valami, amit már tanultunk előtte, szóval nem volt teljesen új az anyag, kicsi mindig ismétlődött, de nagyon sokat bővült is.

Ami szinte teljesen új volt, az a szakirányos kémia.

2011. máj. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én biológusként végeztem, volt általános kémia elmélet és gyakorlat, analitikai kémia elmélet és gyakorlat, később szerves 1, szerves 2, fizikai kémia elmélet és gyakorlat.


Talán az általános kémia első egy-két hónapjában fordult elő, hogy nem tanultam újat, de én biosz-kémia tagozatra jártam gimiben, tehát voltak alapjaim.


Vagyis felejtsd el, hogy majd megélsz a gimiből egy fél évig.

2011. máj. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én matematika szakos vagyok, de itt is volt első félévben ilyen kötelezően választható 1 kredites kémia. még abba is volt olyan, ami túllépte az átlagos középiskolai követelményt. pedig hangsúlyozom ez csak ilyen 1 kredites "gyógykémia" volt. de nekem nem gond, mert szeretem a kémiát azt is választottam minor szaknak.
2011. máj. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem mat-fizen annak idején talán negyedévben volt egy vagy két félév kémia, nem volt ott minden, ami a gimiben, és valahogy túléltem. Viszont kellett kapilláris csövet húzni, ami vicces volt. Ha nem biol vagy kém szakra mész, akkor csak alárendelt lesz a kémia, nem komplett természettudományt tanítanak.
2011. máj. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!