Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Passzív lehetek jövőre ilyen...

Passzív lehetek jövőre ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
szeptemberben kezdtem az egyetemet,de egy halálozás miatt nem jártam be,0 kreditet teljesítettem.jövőre is szükségem lenne tanulói jogviszonyra.a jövő évemet passzíváltathatom így?azután szeretném folytatni,csak rendbe kell jönni egy-két dolognak körülöttem.
2011. máj. 29. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Nyilván akkor szeptemberben aktívként kezdtél. Félévkor bejelentkeztél aktívfélévre újra? Vettél fel tárgyakat a mostani félévre?

Ha belejelentkeztél aktívra erre a félévre is, akkor nyilván van egy hatalmas tartozásod már, a nyár során átkerülsz költségtérítéses rendszerbe (már ha eddig államin voltál), szeptemberben viszont passziválhatsz, mivel a jogviszonyod nem szűnt meg.

Ha félévkor nem jelentkeztél be aktív félévre, akkor szeptemberben még nem lesz gáz, de az azt követő félévben már igen. 2 be nem jelentkezés után szüntetik meg a jogviszonyod.

2011. máj. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
aktív voltam második félévben is,mert muszáj volt egy dologból kifolyólag.ezek szerint tudok passzív lenni jövőre.egyébként államin vagyok.
2011. máj. 29. 17:04
 3/9 A kérdező kommentje:
hogy érted hogy tartozásom van?államin vagyok.
2011. máj. 29. 17:06
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, volt eddig 2 aktív féléved államin, mindkettőre vettél fel tárgyakat, de semmit sem teljesítettél?

Ilyen esetben tuti átraknak költségesre, mert (a legtöbb suliban) évente 30 kreditet össze kell szedni, hogy államin maradhass.

Ettől függetlenül mehetsz passzívra, de ha újra aktív akarsz majd lenni, akkor az már csak költségesen lesz.


Szerintem azért a TO-n kérdezz rá még így a vizsgaidőszakban, ameddig bent találod őket.

2011. máj. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Két aktív félév, és 0 kredit? Az bizony szép! Tuti, hogy átsorolás, vagyis csak költségesen folytathatod. Egyes helyekről ki is raknak az ilyen alacsony teljesítmény miatt. (Ők nem tudják, mi volt veled, és milyen problémáid voltak. Arra van a passzív félév.)

Szóval ha nem is raknak ki, akkor is költségtérítéses leszel, de ugyanúgy mehetsz most passzívra. Viszont így már inkább az a célszerű, hogy megszünteted a jogviszonyodat, és újrafelvételizel. Akkor még lehetsz államin.

De azt vedd figyelembe, hogy a maximális 12 államilag támogatott félévből 2 már elment, vagyis 10 ingyenes féléved van még bármilyen felsőoktatási intézményben.

2011. máj. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igen,két aktív félévem volt államin,de nem teljesítettem semmit.ennek az oka,hogy kellett egy tanulói jogviszony igazolás a munkámhoz.első félévben jött a tragédia,így gondoltam,hogy a másodikba így bele sem kezdek,mert amúgy is csúszok,így elmentem addig dolgozni iskolaszövetkezethez.
2011. máj. 29. 17:32
 7/9 anonim ***** válasza:

A tárgyak nem teljesítése miatt 99%, hogy ki kell fizetned az elbukott krediteket. Egyetemenként változó, hogy mennyit, nálunk a bme-n 1200ft/kredit.

Majd amikor vissza akarsz menni, akkor ki kell fizetned a tartozásod, illetve mint írták előttem, már csak költségtérítésesként folytathatod tovább.

Gondolom nem véletlenül vagy rászorulva a hallgatói jogviszonyra (persze nem láthatok bele), de én a helyedben lepassziválnék 2 félévet még, jövő szeptemberben pedig egy másik egyetem ugyanilyen szakán tanulnék tovább, mert így meg tudod úszni a tartozás, illetve a költségtérítés kifizetését. Persze ha nem ez a cél, akkor nem szóltam, csak ötlet volt.

2011. máj. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hú, én ilyet még nem hallottam, hogy ki kell fizetni a nem teljesített krediteket...

Ez akkor is fennáll, ha mondjuk felvettem 30-at és csak 25 lett meg? azt az 5-öt ki kell fizetni a félév végén?

Nálunk ilyen nincs.

A képzés legvégén kell fizetni akkor, ha többet vettél fel, mint kellene.

2011. máj. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mint írtam ez, mint minden jóformán :D szak is egyetem függő. Nálunk fizetni kell keményen minden egyes elbukott kredit után, viszont pluszban vehetünk fel bármennyit (igen jól jön egy-egy neccesebb félév végén, hogy huh 6-8 "ingyenkredit" töltelék tárgyakból)
2011. máj. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!