Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Passzív félév alatt beiratkozh...

Passzív félév alatt beiratkozhatok egy másik iskolarendszerű tanfolyamra?

Figyelt kérdés
Felvettek az egyetemre, de a koleszba nem. Az albérletet nem engedhetem meg egyedül magamnak, ismerni nem ismerek senkit akivel felezhetném a havidíjat. Arra gondoltam hogy az lehetséges-e, hogy az első félévet az egyetemen Passzívként kezelem (máshogy nem tudom megfogalmazni) és közbe beiratkozok egy CAD-CAM Informatikus képzésre. Ez azért lenne jó nekem, mert az árvaellátást kapnám az iskolarendszer miatt, és közben kereshetnék albérletet, vagy a koleszt is megpróbálhatnám újra. Ez így lehetséges? Valszeg nem, de azért megkérdezném mert nem vagyok benne biztos!
2011. aug. 15. 23:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Az egy "sima" OKJ-s képzés érettségizetteknek?


Nem zárja ki a kettő egymást. Viszont ha passzív a féléved (amit ugye beiratkozás után igényelhetsz /bár én azt olvastam, hogy elsőéveseknek nem minden egyetemen, karon van ilyen lehetőség/), akkor a egyetem felől nem hiszem hogy jár árvaellátás. (De az OKJ-s képzés miatt kaphatod, ha az nappali rendszerű, ezt meg kell érdeklődnöd, ha nem kapsz diákot, akkor már valószínű, hogy bukta van.)


Viszont ajánlom figyelmedbe, hogy ha már jelentkeztél, akkor keress valakit, akivel összeköltözhetsz. Nem te vagy még ilyen helyzetben, érdemes érdeklődni fórumokon, egyetem oldalán, vagy akár az egyetem városának újságjában, weboldalán. Vannak olyan albérletek, ahol az egyik-másik lakótárs végzett és elköltözött, ők is ilyenkor keresnek új embert. Szerintem használd ki az időt, még nincs veszve semmi.

2011. aug. 16. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!