Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sürgös? Voltatok már emelt...

Sürgös? Voltatok már emelt angol német francia. ( mindegy) szóbelin? Milyen volt?

Figyelt kérdés
2011. jún. 1. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Én tavaly voltam németen.

Az írásbelim nagyon jó sikerült (90%), de a szóbelitől nagyon féltem, mert szóban voltam sajnos a leggyengébb. Nagyon sokat gyakoroltunk előtte a némettanárommal, és elég sokat fejlődtem, de azért nem voltam igazán biztos magamban.

A nehézség az, hogy ott már nem csak nyers tudásról van szó, hanem elég súlyos rizsázóképességről. Valamennyire ez benne van az írásbeli szövegalkotásban is, de ott legalább tudsz gondolkozni. Szóbelin húzod a tételt, kapsz kb. fél perc "felkészülési időt", aztán kezdhetsz is beszélni 1-2-3 képről 8 percig, illetve másik feladatként vitát folytatni valami bugyuta témáról szintén jónéhány percig. Utóbbi még elmegy, mert legalább a tanár válaszolgat. Az előbbi viszont nehéz, mert ott nem kérdeznek bele (jobb esetben), nem csinálnak semmit, csak hallgatnak, bólogatnak, jegyzetelnek.

Még az is egy fontos dolog, hogy ott egy szót ne szólj magyarul, csak az adott nyelven. Tehát se köszönés, se elköszönés ne legyen magyar. Meg előtte kezdeményeznek veled egy rövid "lazító" beszélgetést valami mindennapi témáról, amit nem értékelnek, de azért ott is jó jobban szerepelni.

2011. jún. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hogy élted tul?? hnap megyek bármilyen tanács jol jön. Sajnos én az irásbelit jol elrontottam:(:(
2011. jún. 1. 18:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát végül is túléltem :) Mondjuk nem stresszeltem halálra magamat, mert nekem csak 60% kellett a nyelvvizsgához, nem olyan helyre felvételiztem, ahova kellett ez. De Te se nagyon stresszelj, mert nem éri meg, ott elég kellemes lesz a hangulat, és menni fog!

(Bár lehet, hogy már későn írok, majd írj, hogy kb. hogy ment.)

2011. jún. 2. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
na megvolt:) én is németböl voltam. Vita: jo e a leistungsport a fiataloknak . még a drogokba is belekérdeztek. a másik meg schule vagy umwelt im Gefähr. umweltet választottam nem tudom h miért. de jol ment. csak pofáztam de szo szerint:D köszi h irtál:)
2011. jún. 2. 20:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Tök jó, tavaly én is pont ezt a Leistungsportosat húztam vitának :D

Örülök, hogy jól ment, és segíthettem! :) További jó érettségi eredményeket!

2011. jún. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!