Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ANGOL+FRANCIA? Majdnem egy év...

ANGOL+FRANCIA? Majdnem egy év alatt, magamtól, feltudnék készülni egy emelt angol érettségire és egy francia középfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Lehet picit hosszú, de kérlek olvasd el..! :]


Az a helyzet, hogy idén érettségizem. Mivel,ugye az írásbeli határozottan befolyásolja, hogy hány százalékos lesz a végeredmény és a szóbeli nem sokat segít rajta.. abból kifolyólag el van ásva a lehetőségem.. A kitűzött felsőoktatási intézménynek a két felvételi tantárgyából az egyiket röhejesen elrontottam az izgulás miatt, így tudom, hogy a pontszámaim alapján nem fognak felvenni. Mindenféleképpen oda akarok menni. Jövőre, hogy biztosra menjek, megpróbálnék egy emelt angol angol érettségit és egy francia középfokú nyelvvizsgát. Franciából vannak tapasztalataim, abból érettségiztem, csak a felvételihez nem kell (ami azt illeti a francia tudásom.. kezdetleges).

Az a kérdésem, hogy mivel a szüleim nem tudják finanszírozni a plusz órákat angolból és franciából, hogy megközelítőleg egy év alatt feltudnék-e készülni egyedül? Lehetséges lenne?

Az elejére pedig,azért írtam az angol+francia -t, hogy aki jártas a két nyelvben, az kérem segítsen, hogy milyen könyvekkel, módszerekkel tudnám összehozni az elképzelésemet.


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!!!


2011. jún. 1. 19:42
 1/2 anonim válasza:
Ezt csak te magad tudod eldönteni! ;) ha éjjel-nappal tanulsz akkor lehetséges!! ;))
2011. jún. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Párhuzamosan elég macerás 2 nyelvet tanulni. Egyedül tanulni meg egy nyelvet.. hát.. ez alkattól függ, mennyire vagy türelmes, és mennyire vagy képes minden nap több órát tanulni. Minden csak rajtad múlik!
2011. jún. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!