Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi nyelvszakok közül...

Egyetemi nyelvszakok közül melyikre lenne érdemes jelentkeznem?

Figyelt kérdés

Majd jövőre lesz aktuális, szeretem a nyelveket, fordító vagy tolmács szeretnék majd lenni.

Úgy tudom hogy kell választani egy első nyelvet szaknak, és majd második évtől egy második szakot (nyelvet szeretnék mindenképpen)

Francia, német, angol jöhetnek szóba, ilyen sorrendben vagyok jó belőlük. Franciából van középszintű érettségim és középfokú nyelvvizsgám, jövőre szeretnék mindkettőből emeltet. Németből és angolból középfokú nyelvvizsgám van. Szerintetek melyikre hajtsak rá? Melyiket válasszam első és melyiket második szakomnak? Legjobban a francia megy, de lehet hogy azt nem érdemes első nyelvként tanulni?

Hogy kéne párosítanom?


2011. jún. 2. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Franciát szerintem sokkal inkább érdemes tanulni, mint angolt. Angolul szinte mindenki beszél már, így az nem nagy dolog, ellenben a franciával.

Németet azért nem erőltetném, mert a világon nem beszélik túl sok helyen. A műszaki és gazdasági életnek a nyelve az angol, az EU-nak pedig az angol és a francia.

2011. jún. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én a Pázmányra járok Piliscsabára. Itt nagyon erős a nyelvi képzés, a Nyugatiból háromnegyed óra vonattal és Esztergomból is. Csak ajánlani tudom. Én anglisztika szakos vagyok kommunikáció minorszakkal. Kérdezz bátran, ha segíthetek bármiben.
2011. jún. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én ELTE-s vagyok francia főszakkal, angol minorral. Nagyon sokat vacilláltam, hogy hogy legyen, de most már nagyon örülök, hogy így választottam. Angolból kb ugyanazokat tanulom, mint a főszakosok.. Szóval nem lesz emiatt kevesebb angol tudásom szerintem. És angolul "mindenki tud", még ha ne is olyan jól. A németről nem tudok nyilatkozni :)
2011. jún. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!