Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki hol gyakorolta a kísérletek...

Ki hol gyakorolta a kísérleteket érettségire, ha már nem állt jogviszonyban egy iskolával, amikor érettségizett?

Figyelt kérdés
Pl.: fizika, kémia, biológia
2011. jún. 8. 02:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Személyes tapasztalat nincs, de ilyen esetben jó, ha jó kapcsolatod volt a fizikatanároddal/ az ofőddel. A fizikatanárhoz oda lehetne menni segítséget kérni, esetleg azt, h bejárhass a mostani érettségizőkkel együtt. Ha a volt ofőddel vagy inkább jóban, mondd el neki a problémádat, hátha a suli valamelyik fizikatanáránál tud pár jó szót szólni az érdekedben.

Ha egyik sem áll fenn, akkor az igen kellemetlen.

2011. jún. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én biológiából érettségiztem tanulói jogviszony megszűnése után, bár okj tanfolyamon voltam az adott sulinál, de rendes bioszunk ugye nem volt. Nálunk a tanár egyszer tartott ilyen gyakorlónapot... de kb három kísérletet néztünk meg. Ezután úgy döntöttem, hogy felkeresem a volt ofőmet, aki biosztanár is volt, és vele átvettük, de ott is inkább azt, hogy hogyan kell csinálni a kísérletet. Ennek ellenére simán sikerült, olyan kísérletet kellett csinálnom, amit még életemben nem végeztem, csak olvastam róla sokat, de fullpontos lett a szóbelim. :)
2011. jún. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is erre gondoltam. Igazság szerint nem vagyok érintett a dologban, csak érdekelt, hogy ezt ki hogyan oldaná meg.
2011. jún. 8. 07:43
 4/7 anonim ***** válasza:

én esti tagozaton végeztem és érettségiztem kémiából meg biológiából is. biosznál nem kellett kísérlet, mert projektmunkát választottam. kémiába se segített senki, könyvből készültem, meg neten talált videókból. de egyébként is nagyon egyszerűek, egy betanított csimpánz is el tudná végezni az összeset. én frankón az érettségi szóbelijén fogtam először kémcsövet a kezembe, de a megszerezhető 50ből 49 pontot kaptam...

fizika meg gondolom mégegyszerűbb lehet, bár abból nincs személyes tapasztalatom.

2011. jún. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mi szóbeli utáni héttől, minden kedden és csütörtökön bementünk és az összes tételt átbeszéltük, megmutatta, melyik tételhez melyik kísérlet is kell, melyik eszközök. Mindeféleképpen jólenne, neked is bemenni, mert ha pl. netről tanulsz, lehet, hogy a te sulidban nincsenek is olyan kísérleti eszközök, mint amilyet a neten mutatnak egy-két témakörhöz. Amúgy nekünk tegnap sikerült befejezni az ismétlést.
2011. jún. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ja most olvasom, hogy nem vagy érintett.
2011. jún. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Semmi baj. :)
2011. jún. 8. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!