Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az emelt szintű érettségi...

Az emelt szintű érettségi azoknak is kötelező lesz, aki régen érettségizett, és van már diplomája is? Tehát másoddiplomásoknak is el kell menni újra érettségizni?

Figyelt kérdés
Ha valaki diplomás, akkor gondolom meg tud csinálni egy emelt szintű érettségit. De kissé lehúzásnak tartom, mert azzal, hogy van egy diplomája, szerintem valamilyen szinten már "bizonyította", hogy van helye a felsőoktatásban.
2011. júl. 24. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom hogy azoknak már nem kell.
2011. júl. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
A régen érettségizőknek is kötelező, akik pl még a "régi rendszerben" érettségiztek. Ezt már megérdeklőtem nem olyan régen. Viszont, hogy a diplomásokkal mi a helyzet nem tudom. Mert plusz pont jár minden vacakra, okj-ra meg ilyenekre, de hogy diplomára is? Azt én is szeretném tudni.
2011. júl. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Akinek már van diplomája és mesterképzési szakra jelentkezik (ha ezt érted másoddiploma alatt), annak az érettségi-eredményt jelenleg sem kell megadni, "hozott" pontszámait kizárólag a meglévő felsőfokú tanulmányai alapján állapítják meg. Ebben az esetben tehát nem kell szintemelő érettségi vizsgát tennie. Viszont ha egy másik alapszakot akar elkezdeni, amelynek bemeneti követelménye lesz az emelt szintű érettségi vizsga, akkor bizonyos tantárgyakból újra kell érettségiznie emelt szinten.
2011. júl. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Új Bsc-re gondoltam.
2011. júl. 24. 12:32
 5/9 A kérdező kommentje:
Valakinek van mondjuk matekszakos diplomája, jelentkezne mondjuk pénzügy-számvitelre, ahová a matek érettségit kérik. Aztán elküldik érettségizni. Ez annyira nevetséges, és egyben szomorú.
2011. júl. 24. 12:39
 6/9 Vass Zsuzsanna válasza:
50%
lenne nekem is egy kérdésem hogy emelt szintű érettségi mikor van a jelentkezési határideje? mit adnak hogy feltudjak készülni és hol(Debrecen)? matekból és magyar ból szeretnék ujra érettségizni
2011. júl. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele, a mostani szak elvégzése után belekezdenék egy másikba, de újra kellene érettségiznem egy tárgyból, ez miatt nem fog összejönni. Pedig szerintem az ember egy diplomával már bizonyítja a rátermettségét, főleg ha nem is áll távol egymástól a két szak...
2011. júl. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
matematikus érettségizzen matekból :DDDD hahahaha ez vicc.
2011. aug. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg
2016. júl. 21. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!