Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Művészeti iskolát keresek,...

Művészeti iskolát keresek, ahol a vers írói/színészeti képességemet akarom fejleszteni. Milyen iskolák vannak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem tudom hogy valóban művészetibe kell-e mennem, de szoktam verseket írni és van tehetségem hozzá. Szeretném fejleszteni ezt a képességemet, plusz a színészet. Tudnátok ajánlani iskolákat? Lehetőleg Budapesten, és a Keletitől ne nagyon messze.


2011. jún. 9. 12:46
 1/8 anonim válasza:

ez a Magyar Írószövetséghez tartozó iskola honlapja ;)

[link]


Ne ijedj meg, ha nem találsz idei jelentkezési lapot: megkérdeztem és elfogadják a jelentkezéseket a következő tanévre. Hajráá!:D

2011. jún. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Színház- és Filmművészeti Egyetem


Intézmény elérhetősége

Cím: 1088 Budapest, Vas u. 2/C

E-mail: szfftan@ella.hu

Web: [link]


Még bölcsészkaron a magyar szakon tanulhatnál olyat, amit szeretnél, de manapság ez nem igazán keresett szakma.

2011. jún. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

De ott a bökkenő -illetve probléma- elfelejtettem mondani hogy 14 éves vagyok és még csak 8.-os leszek.

2011. jún. 9. 14:04
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor azt tudom tanácsolni, hogy tanulj nagyon jól (hidd el, nem prédikálni akarok... én is elcsesztem és 4 éven át szenvedtem emiatt egy nagyon rossz iskolában). Már most állj neki és nézz jó gimnáziumokat, lehetőleg nyelvi előkészítőset (sokkal többet javul az angolod/németed és ha tovább akarsz tanulni, jó ha van egy nyelvvizsgád -> több pontot fogsz kapni). Nagyon-nagyon jól kell ahhoz tanulni, hogy valaki államilag támogatott főiskolára/egyetemre kerülhessen (nem elég a 4-es). A költségtérítéses (vagyis fizetős) szakok pedig nagyon drágák. Évente akár fél milliót is elkérhetnek.

Szóval még időben vagy. Légy okosabb nálam, és most tanulj, amíg lehet. (Hogy én mennyire örültem volna egy ilyen tanácsnak, mikor annyi idős voltam mint te :).. csak sajnos nekem senki nem mondott semmit és nem is tepertem nagyon. Idén érettségizek, 4-es voltam szinte mindig, ösztöndíjas meg minden és még így sem lesz elég a pontom, hogy támogatott képzésre vegyenek fel :(

2011. jún. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Vagyis akkor nem is ajánlanád, hogy művészetibe menjek?

Tanulmányaimmal még nincsenek gondok, most is kitűnő leszek.

Angol nyelvet fejlesztem természetesen. De nem szeretném hanyagolni a vers írást sem.

2011. jún. 9. 19:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindenki abban a legjobb, amit igazán szeretne csinálni. Ha te úgy érzed (de ez a gimi alatt lehet, hogy változni fog) hogy ebben lennél a legjobb, akkor ne add fel az álmaidat :)

Főleg, ha jól tudod a nyelvet, akkor akár külföldre is kiköltözhetsz (szóval nem kell a jó öreg Magyarországhoz kötődni.. amint lehet én is elmegyek innen, mert itt szinte már semmilyen lehetőség nem lesz a megélhetésre).

2011. jún. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én a nyelvi előkészítős osztályokat nem ajánlanám, sokszor csak visszahúzzák az embert, azzal hogy sok órában mindenkit egy szintre akarnak hozni, és elkényelmesednek. Tapasztalat. De tanárfüggő is!

Vannak olyan gimnáziumok, amelyeknek a színjátszókörük nagyon elismert, úgyhogy szerintem ilyet válassz, és ott fejlesztheted magad. Nézz utána, van-e ilyen suli a közeledben, sajnos nem tudok konkrétumot mondani. Esetleg kérd ki színházak véleményét is. Írni például írhatsz iskolaújságokban, kereshetsz valamilyen szakkört, tanárod véleményét kikérheted.

Valaki írta, hogy fontos a nyelvtanulás, és igaza is van, úgyhogy menj rá nagyon!

És igen, ne hanyagold a tanulást, legyél művelt. Ha jól tudom, a Színház- és Filmművészeti Egyetem rangos, elismert, de nem könnyű bekerülni. Sok sikert!

2011. jún. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értem. Bár az egyetem még messze van, de köszönöm szépen.

Szerintem művészetibe fogok menni, ott egy színjátszó-szakkör, s gimnázium után véglegesen eldöntöm hogy mi szeretnék lenni, ezáltal fogom kiválasztani az egyetemet!

Köszönöm szépen a válaszokat! (:

2011. jún. 9. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!