Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A magyar érettségin az egyik...

A magyar érettségin az egyik vers elemzés tényleg mindig a himnusz vagy a szózat?

Figyelt kérdés
Írjátok meg légyszi nektek melyik volt vagy ha más akkor azt. Egy estis tanár mondta amúgy.
2010. jan. 19. 14:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Hm...szerintem nekünk tuti nem az volt..:D

Amúgy OKM honlapján fent vannak az előző évek érettségijei, nézd meg.

2010. jan. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. Az ilyeneknek pont az a lényege, hogy olyan vers(ek) legyenek,amik nem része(i) a tananyagnak.
2010. jan. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én ugyan még a régi érettségi rendszerben végeztem el a gimit (2004), de nem látom értelmét, hogy akár a Himnuszt, akár a Szózatot elemeztessék. Nálunk pl. egy Kosztolányi vers volt. A Himnusz és a Szózat inkább szóbelin volt bónuszmemoriter :)
2010. jan. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Honnan szedsz ilyen hülyeségeket?
2010. jan. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
utolsóka drága nem kell leszólni. Azért kérdeztem meg mert én se vettem túl komolyan, de az a tanár akkor is azt mondta. Szasz
2010. jan. 20. 16:11
 6/16 A kérdező kommentje:
többieknek köszönöm
2010. jan. 20. 16:12
 7/16 anonim ***** válasza:

Igazuk van az előttem szólóknak. Nagyon ritka hogy ismert vers lenne a verselemzésben. (Bár azt hiszem 2005ben pont olyan volt, amit mi tanultunk.)


Ne vedd lehurrogásnak az előttem szólókat. Csak gondold végig logikusan. Lenne értelme megirni az érettségit, ha előre tudod, hogy mik a kérdések? Ugye,hogy nem.

Szerintem valamit félreértettél. (Vagy,ha nem akkor kérd el a tanárod diplomáját, hátha van rajta ecseri piac márkajelzés. ;) )


Jó tanulást!!! Hajrá!

2010. jan. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
lol :D am. csak az utolsót vettem lehurrogásnak, és megint elmondom akkor hogy azért tettem fel a kérdést mert én is furcsálltam. Köszi mindenkinek
2010. jan. 21. 14:16
 9/16 anonim válasza:
Érettségin?? Mi hetedikbe írtuk azt egy TZ helyett. Csodálkozott is a többi tanár...
2012. nov. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Micsoda baromság
2013. márc. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!