Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyivel nehezebb egy biosz...

Mennyivel nehezebb egy biosz emelt, mint egy közép? és idegennyelvből?

Figyelt kérdés
2011. jún. 12. 22:14
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

kíváncsi vagyok azokra a

tanácsokra is, hogy mit érdemes a nyári szünetben jól megtanulni, hogy biztosan jól menjen jövőre.

2011. jún. 12. 22:21
 2/14 anonim ***** válasza:
Én komolyan mondom, hogy szerintem egyszerűbb az emelt. Ott gondolkozni kell inkább és nem a lexikális tudást nézik.
2011. jún. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A német szövegértése szerintem hülyeség... Abszolút nem olyan szövegeket adnak, ami életszerű... Most is olyan volt, hogy hogyan kell összerakni egy földgömböt...
2011. jún. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ja, a 2. vagyok. Én a bioszról írtam.
2011. jún. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
a nyelvi emelt lényegesebb nehezebb, mint a közép (értelemszerűen), már csak azért is, mert a 60% feletti emelt középfokú nyelvvizsgát is ad
2011. jún. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
és pont a nyelvvizsgáért emelteznék nyelvből, amúgy franciából, úgy hallottam, hogy nem sokkal nehezebb egy középfokú nyelvvizsgánál.
2011. jún. 13. 10:17
 7/14 anonim válasza:
Szerintem annyiból nehezebb a nyelvi emelt érettségi(a német alapján tudok csak nyilatkozni), hogy nagyobb a szókincse, és tök hülye témákat is képesek belerakni. A baj csak az, hogy egy középben is lehetnek emelt nehézségű feladatok főleg a hallott szövegértésnél, ugyanakkor az emelt hallott szövegnél lehetnek tök "egyszerű" szövegek. Emelten szerintem a szóbeli nehezebb, tágabb a téma, meg nem a tanárod érettségiztet, nem megszokott emberrel kell beszélned. Én majd jövőre megyek emeltezni németből. :D
2011. jún. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én angolról tudok nyilatkozni, van közép és emelt szintem is. Így vissza gondolva a középszint egy vicc (persze abban a pillanatban nem találod majd viccesnek), emelt szinten sajnos jóval nehezebb feladatok vannak. Én ott jártam rosszul, hogy a szövegértéses feladatokat még magyarul is elcseszem (törin és magyar érettségin is itt vontak le több pontot), nemhogy idegen nyelven. A többi része viszont majdnem olyan, mint középszinten, kicsit nagyobb szókincset igényel :) A szóbeli részétől nagyon féltem és mikor benn ültem annyira meg voltam illetődve, hogy csak na :D ott komolyabb dolgokba is belekérdezhetnek, és olyan feladatok vannak, melyek a mai világban problémának számítanak (pl mi jobb: egyedül élni, vagy családdal ). Az eredményt pedig holnap reggel tudom meg :) drukkoljon mindenki, hogy 60 % felett legyen!
2011. jún. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

4. vagyok

én franciából voltam emeltezni (kétszer is)

és bizony évről évre nehezedik

most francia szakos vagyok, és bizony a szaktársaim se dicsérték a két évvel ezelőtti érettséginket (és ugye azóta se lett könnyebb...) szóval...elég nagy a különbség közép és emelt között (már csak azért is, mert egyedül a francia szakra van előírva a francia emelt...tehát, aki oda akar menni, attól elvárható egy erős B2-es szint)

2011. jún. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat!Angolos! Neked drukkolunk, majd írd meg hogy milyen lett! A szókincsem azt hiszem elég tág egy emelthez persze azt mindig lehet bővíteni a hallott szöveget is nagyjából megértem, szövegértéssel nem hiszem, hogy lesz gond. Szóban viszont elég gyenge vagyok, a közepet talán megütöm, izgulós típus is vagyok, meg természetemnél fogva a lényegre törekszem nem tudok rizsázni. Franciás, Te hogyhogy kétszer emelteztél? Milyen a francia szak? Hol tanulod?Én is gondolkozom rajta néha hogy jó lenne francia szakra menni később, de mit lehet vele csinálni tanáron és tolmácsoláson kívűl?
2011. jún. 14. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!