Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit válasszak? Külföld vagy...

Mit válasszak? Külföld vagy Magyarország? Ilyen eredménnyel hova mehetek?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok csak érettségizni, így ez a kérdés a jövő tanévre vonatkozik.

Maradjak Magyaro.-n vagy menjek ki Londonba.

Milyen lehetőségeim lehetnének?

Az idei bizim elég ratyesz, minden fontos tárgyból 4-es vagyok, egyedül a bioszom 5-ös. Latinból és angolból fogok nyelvvizsgázni még ebben az egy évben. Az érettségire nagyon rágyúrok, a törim sztem jó lesz (jó a tanár, szigorú rendesen felkészít), magyar, matek 4-es környékére tippelem, angol és társ.ism. 5-ös. Mit gondoltok?


2011. jún. 14. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ha van lehetőséged kimenni Londonba, az eredményedtől függetlenül ,ragadd meg!!! Bár nekem is lenne ilyen :(
2011. jún. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Au-pair-nek mennék ki, de ha visszajövök, akkor itt állok egy Ecdl bizivel, 2 nyelvizsgával, egy gimis érettségivel és félek, h nem lenne erőm visszaülni a padba
2011. jún. 14. 20:26
 3/6 anonim ***** válasza:

És akkor az utolsó évet h végzed el? o_O Leteszed a magántanulói záróvizsgákat közben?


Am. ha arra gondolsz, h ezek a bizonyítványok jók valamire, tévedsz. Kb. az első 5 évre. Mindenképp tovább kéne tanulnod, legalább szakmát szerezned, ehhez már önmotivációra van szükséged. Szerintem ha van valami jó szak, ami tetszik, nem fog nehézséget okozni újrakezdeni a tanulást. Éppen hogy új lendülettel kezdhetsz neki.


Szerintem egy évet nagyon megéri kimenni, de nem lenne egyszerűbb a suli befejezte után?

2011. jún. 15. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Öhm. Nem értem, h mire gondolsz kedves utolsó?

Milyen utolsó évet nem szeretnék megcsinálni?

A gimit is befejezném és az egyetemet/főiskolát/OKJ-t is. De nem tudom eldönteni, h kimenjek tanulás előtt külföldre vagy ne. Abban biztos vagyok, h vmit még mindenképp kell tanulnom.

2011. jún. 15. 09:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem mennék ki, mégpedig azért nem amit mondtál. Ha egy évig nem csinálsz mást csak gyerekekkel játszol, házimunkázol stb, akkor utána baromira nehéz visszazökkeni a tanulásba, sokkal nagyobb akaraterő kell hozzá, mintha most folytatnád...

Ha szeretnél külföldön tölteni valamennyi időt, akkor menjél el nyáron önkéntes táborba, nyári au pairnek, de egyetemen elmehetsz egy félévre cserediáknak valahova, vagy esetleg egy passzív félévet is tölthetsz au pairként külföldön. Az azért mégsem egy teljes év, a tanulmányaid talán nem szakadnak olyan szinten meg, mintha jelentkezés nélkül most elmennél valahova.

2011. jún. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha egyetem közben jó tanulmányi eredményt érsz el, akkor ingyen kimehetsz ösztöndíjjal Angliába is akár. Én ezt az utat járnám, egyelőre még korai lenne kimenned.
2011. jún. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!