Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyibe kerül Szegeden az...

Dorethea kérdése:

Mennyibe kerül Szegeden az orvosi? (nekem Magyarország külföld)

Figyelt kérdés

Már sok helyen próbáltam utánajárni, hogy mennyibe kerülne csak maga az egyetem (szállás, könyvek stb. nélkül), de semmire sem jutottam, jobb ötletem nem volt, hogy hol kaphatnék választ a kérdésemre, ezért megpróbálom itt. Most végzem az első évet, de én magyar iskolába is jártam, ezért kicsit nehezemre esik nem magyarul tanulni, mindent előbb le kell magamnak fordítanom, hogy meg is értsem amit tanulok, ezért arra jutottunk a családi kupaktanácson, hogy talán máshol kéne folytatnom. Különösen a másodév ára érdekelne, ezt az évet még valahogy megoldom itt, talán még a másodikat is, mert ha jól emlékszem magyarországon valamikor még télen be kell adni a papírokat, amiről persze már valsz lecsúsztam:D

Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném


2011. jan. 26. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha az Európai Unió állampolgára vagy, akkor ugyanolyan feltételekkel tanulhatsz, mint a magyar állampolgárok. Tehát az első képzés ingyenes.
2011. jan. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az persze más kérdés, hogy át tudnak-e venni téged az államilag finanszírozott keretbe. Mindenképpen vedd fel a kapcsolatot a dékáni hivatallal, és kérdezd meg tőlük.
2011. jan. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Február 15-ig kell beadni a papírokat (de jelentkezhetsz neten is), úgyhogy még semmiről nem késtél le. Ha nem vagy EU-állampolgár, akkor lehet fognak érni hátrányok, ezért én azt javaslom, hogy vedd fel a magyar állampolgárságot.
2011. jan. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szegeden egy félév az általános orvos képzésen 950.000 ft, de az átjelentkezés másik egyetemről állítólag nagyon macerás, hiába ugyanúgy orvosi képzésről mész át.

a jelentkezésről még nem csúsztál le, mert ha felvételizni szeretnél, azt február 15-ig megteheted.

2011. jan. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Húú, köszönöm szépen, regeteget segítettetek. EU állampolgár vagyok, kb 1 millióra is számítottam, baromi drága szerintem ott az egyetem, nálunk az orvosi a legdrágább (gondolom mint mindenhol máshol), de még igy is sokkal olcsobb, mert én kb. 750 eurót fizetek 1 évre, kolozsváron pedig 2400 körül van egy évre, ami a legdrágábbnak számít, de még mindig olcsóbb 1000-el mint szegeden. Nem mintha a pénz érdekelné anyám, amúgy sem számítok arra, hogy támogatottra kerülnék akár ott, akár itt, inkább az érdekli, hogy milyen jegyekkel végzem el és, hogy mennyire értem is amit tanulok. De minden esetre köszönöm mindenkinek az infót, át fogjuk gondolni ezt is:)
2011. jan. 27. 04:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!