Hol lehet elhelyezkedni szabad bölcsész végzettséggel?

Figyelt kérdés
Milyen területen lehet elhelyezkedni szabad bölcsész végzettséggel, illetve érdemes -e ezt a képzést választania annak, aki majd később történész akar lenni? Én úgy gondoltam, hogy megszerzem az alapszakos bölcsész diplomát, és azután egy másik felsőoktatási intézménybe (egyetem) jelentkezem történész szakra. Jelent -e valamilyen plusz pontot a felvétel elbírálásánál a már meglévő bölcsész diploma?
2009. márc. 23. 19:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Na, ezt nem egészen értem... ha megcsinálod a szabad bölcsész BA-t, és mellette minorként a történelmet, akkor felvételizhetsz történelem MA-ra. Ez a felvételi pontosan ugyanúgy történik, mintha történelmet végeztél volna BA-n. Ebben az esetben természetesen nem is jár plusz pont, de szerintem akkor sem, ha a történelem szakon is BA diplomát szeretnél szerezni.

A szabad bölcsészet (persze szakiránytól függ, mit végzel) esetleg felkészíthet tanárnak is, de inkább egy hasznos alapműveltséget ad, tehát magában nehéz volna vele elhelyezkedni, de mindenképp hasznos.

2009. márc. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
én ezért nem mertem szabadbölcsészetre jelentkezni:( tanárből rengeteg van, de Magyarországon azt senki se fogja megfizetni, hogy művelt vagyok, és esetleg irok egy könyvet, cikket...
2009. márc. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jelent majd plusz pontot, max. pár alap tárgyat nem kell majd megcsinálnod, mert már lesz egy másik alapszakos diplomád, ami alatt már pár hasonló tárgyat megcsináltál és azokat el tudod fogadtatni. Szerintem mesterképzésre kellene törekedned, mert alapszakokkal nem valószínű, hogy taníthatnál, főleg nem szabad bölcsész diplomával.
2009. márc. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Röviden és tömören SEHOL.
2009. júl. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
32%
A szabad bölcsész tárgyak többnyire nem tanárképesek, szóval tényleg sehol. De azért jó dolog a szabad bölcsészet. Képzik a rengeteg munkanélkülit :D Ui: én is szabad bölcsész vok. :D
2010. jan. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ilyen szakirányok léteznek szabadbölcsészen belül( ez eltes, egyetemként változik):


Filozófia

Elméleti nyelvészet

Esztétika

Filmelmélet és filmtörténet

Kommunikáció és médiatudomány

Művészettörténet


értelemszerűen olyan területen lehet vele elhelyezkedni, amilyenre szakosodsz.


ha az elvégzése után történelem BA-ra jelentkezel, nem jár érte többletpont. történelem MA-ra pedig csak akkor jelentkezhetsz, ha legalább 50 kreditnyi történelem tantárgyat elvégeztél, mialatt a szabad bölcsészetre jártál.


szerintem nem érdemes ezt a képzét választani, ha történész akarsz lenni.

2010. febr. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
57%
McDonald's
2011. aug. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%

utolsónál a pont! :D

am én is szabad bölcsész vagyok

sose motivált h hasznos tagja legyek a társadalomnak és mindig szerettem filozófálni

2011. aug. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 claidheamohmor ***** válasza:
84%
Utolsó! Semmi gond, mi majd eltartunk téged is ;D
2012. máj. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

Sehol.



Én 38 éves vasutas szakmunkás vagyok. Inkább tanulj ki egy szakmát mint én.

2012. máj. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!