Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csecsemő és gyermekgondozó...

Csecsemő és gyermekgondozó szak melyik suliban van?

Figyelt kérdés

Elte-tofk-on van úgy tudom, de van esetleg máshol is képzés?

Ja és érdekelne róla minden információ.Felvételi, képzési idő, ha költségtérítéses, akkor mennyi, stb.


2011. jún. 21. 15:44
 1/10 anonim ***** válasza:

pl Raoul Wallenberg.

A képzési idő változó, mert van ahol az első évben összevonások vannak más szakokkal, ezért van ahol 2 van ahol 3 éves.

Ha fizetősre mész akkor kb 60-70 ezer forintos félévenkénti tandíjra kell számítani. Ez van okj-n. Ha főiskola hirdeti meg az okj-s szakot akkor valószínűleg drágább.

Egyébként könnyű elvégezni, ettől nem kell félned.

2011. jún. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

www.felvi.hu


Itt a szakkeresőbe beírod,és minden információt ki fog dobni.

2011. jún. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nővérem is ennek tanult,a Raoul Wallenbergbe jár.
2011. jún. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszi!utána nézek.

Amúgy az elte-nek nincs ilyen szaka?Mert úgy tudtam indítottak, csak nem vagyok benne biztos...

2011. jún. 21. 17:25
 5/10 anonim ***** válasza:

Mondom www.felvi.hu,ott utána tudsz nézni.De tudod mit,leírom.


Csecsemő-és gyermeknevelő-gondozó szak ezekben az intézményekben indul:

Nyíregyházi Főiskola,Pécsi Tudományegyetem,Nyugat-Magyarországi Egyetem,Szent István Egyetem,Debreceni Egyetem,Eötvös Loránd Tudományegyetem,Apor Vilmos Katolikus Főiskola,Eötvös József Főiskola,Eszterházy Károly Főiskola,Kaposvári Egyetem,Kecskeméti Főiskola,Miskolci Egyetem.


Képzési szint: felsőfokú szakképzés.

Képzési idő: 4 félév.

A legtöbb helyen nincs megadva felvételi követelmény,de van,ahol beszédalkalmassági vizsga a kritérium.


Mivel nagyon az ELTE-re voltál kíváncsi,ezt írom le, ott van beszédalkalmassági és ezek a felvételi követelmények:


Beszédalkalmassági vizsgálat: a pályázó beszédállapotának, valamint szövegértési, szövegalkotási képességének megítélésre szolgál.


Az elbírálás szempontjai:


- hangképzési zavarok (pöszeség, raccsolás, selypítés, orrhangzós beszéd, a magánhangzók igen zárt képzése, a beszédhang képzési hibája);


- a beszédritmus súlyos zavarai (dadogás, értelemzavaró hadarás, leppegés, pattogás).


A tájnyelvi ejtés nem beszédhiba, tehát nem kizáró ok.


A nem javítható beszédhiba kizáró ok.


Az ELTE-n a költségtérítéses képzés 120.000 ft-ba kerül félévenként,de ez az ár intézményenként változhat,illetve emelheti az intézmény,de csak évente,nem pedig minden félévben.


És nem ELTE TOFK, hanem ELTE TÓK (Tanító-és Óvóképző Kar).

2011. jún. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!
2011. jún. 21. 17:54
 7/10 A kérdező kommentje:

Amúgy azért írtam TOFK-nak, mert mikor oda jártam még az volt,a kérdést nem magam miatt, hanem egy ismerősöm kérésére tettem fel.

Köszönöm még egyszer!

2011. jún. 21. 17:55
 8/10 anonim válasza:
Én most végeztem el az AVKF-n estin, 4 félév volt.Valóban nem nehezek a vizsgák, viszont minden áldott szombaton ott kell ülni, és nem nagyon szeretik, ha hiányzol. Ami húzós, az a sok gyakorlat. Szerintem más suliban is... munka mellett nem egyszerű megoldani. A tanárok rendesek, egy-két kivétellel. Most már egyre több fősulin indul 3 éves BA képzés is, ami már diplomát ad. Az anyagi vonzatát nem tudom pontosan, de kb.100 E Ft/szemeszter (iskolája válogatja). A felvételin van alkalmassági, ahol azt vizsgálják van-e beszédhibád, illetve van egy elbeszélgetés is. Én nem felvételiztem, az érettségi két legjobb eredményét számíttattam be.
2011. júl. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Meg Sopronban
2017. nov. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Meg Nyíregyháza
2017. nov. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!