Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csecsemő- és kisgyermeknevelői...

Csecsemő- és kisgyermeknevelői szak! De hol? Melyik a legjobb?

Figyelt kérdés

Jövőre lenne szükségem erre csak :)

Viszont nem tudom, hova lenne érdemes menni.

Vácon a fősulin OKJ-s képzés van, az ELTE-n viszont van rendes egyetemi képzés is (3 éves), és amellett van még OKJ-s is, az 2 éves

Szerintetek hova érdemesebb menni? Vagy egyéb fősuli/egyetem javaslatot is szívesen fogadok :)

Azt hallottam, hogy a bölcsödei dolgozóknak is fog kelleni főiskolai végzettség, akkor viszont az ELTE a jobb, nem??


Köszönöm!


2011. aug. 8. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Egerben az EKF-en is van 3 éves csecsemő és kisgyermeknevelő BA képzés (ugyanaz, mint az ELTE-n) és 2 éves csecsemő és kisgyermeknevelő, gondozó OKJ képzés is. A 2 éves OKJ-t beszámítják a BA képzésbe, ha nem sikerül elsőre bekerülnöd. (Nagyon népszerű, akik erre a szakra járnak dicsérik. Idén 290 ponttal felvettek államira. Ja, és Egerben fog indulni jövőre neveléstudományi mesterképzés kisgyermek pedagógia szakirányon, ahol tovább tanulhatsz majd a 3 éves BA után.)
2011. aug. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

és azzal a mesterképzéssel hova lehet elhelyezkedni?:)

ha jól értettem, te most fogod kezdeni ezt a szakot.. ugye itt is csak beszélgetés volt a felvételin? milyen volt a felvételi elbeszélgetés?:)

2011. aug. 8. 12:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem, én nem arra járok, csak ismerek olyanokat, akik járnak. Elbeszélgetés van, idén csak azok nem feleltek meg, akiknek súlyos beszédhibájuk van (pl. dadog).


A neveléstudományi mesterképzés bölcsész szak, ahol különböző szakirányokon végezhetsz. A csecsemő és kisgyermeknevelő szakra az MA-ban a kora gyermekkor pedagógiája szakirány épül. A képzés után doktori iskolába is mehetsz.

El lehet vele helyezkedni a köz- és felsőoktatásban kutatói/kutatás- vagy oktatásszervezői feladatok ellátására; szakértőként vagy szaktanácsadóként a szakterületeden; a nevelés- és oktatás fejlesztési intézetekben; nevelési/oktatási referensként önkormányzatoknál, oktatási hivatalokban, minisztériumban; pedagógiai sajtóreferensként stb.

2011. aug. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és ha utána a doktori sulira is megyek? gyermekpszichológus, vagymi? :D
2011. aug. 8. 21:17
 5/7 anonim ***** válasza:
az TÓFK "csak" főiskolai kar az ELTE-n belül, akárcsak a gógypedaggiai kar.
2011. aug. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

csak TÓK :) de mindegy, akkor fősulis szinte egyre megy:D lényeg hogy ne okj legyen:)

és azt esetleg tudjátok, hogy diplomát kap aki itt végzett, vagy tényleg csak oklevelet?!

2011. aug. 8. 22:23
 7/7 anonim ***** válasza:

A 3 éves (6 féléves) Csecsemő és kisgyermeknevelő BA képzésben mindenhol diplomát (vagyis bachelor oklevelet) kapsz. Tehát diplomás csecsemő és kisgyermeknevelő leszel.


A 2 éves felsőfokú szakképzésben pedig OKJ bizonyítványt kapsz csecsemő és kisgyermeknevelő, gondozó képesítésről.

2011. aug. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!