Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek érdemes 25 évesen...

Szerintetek érdemes 25 évesen elkezdeni az orvosit? Nem vagyok túl idős hozzá?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 25 éves vagyok, és most érkeztem el arra a pontra, hogy annyira letisztult a személyiségem, hogy rájöjjek, mi is érdekel igazán, és ez az orvosi. Szerintetek van értelme ennyi idősen még elkezdeni ? Nem vagyok túl idős hozzá? Van ismerősötök, aki hasonló cipőben jár ?A lelkesedés, kellő kitartás és szorgalom persze adott :). Még azt érdemes tudni rólam, hogy már van egy diplomám, befektetéselemző, amit a Corvinus-on szereztem, de ez a terület (értékrendjével, hangulatával, a közgazdász társadalommal stb. együtt)nem motivál eléggé, és úgy gondolom, csak nagy megerőltetések árán tudnék ezen a területen hosszú távon dolgozni. Köszi a válaszokat előre is ;)
2011. jún. 24. 04:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Tanulni sosem késő! És természetesen vágj bele, nehogy megbánd, hogy nem kezdted el. Én már évek óta kapálózok a szakmámtól, szabadulnék, de még nem találtam alternatívát. Csak azt tudod, hogy mi nem akarok lenni. Ha te tudod hajrá, mert nincs annál jobb mikor szívvel-lélekkel végzed a munkád!:)
2011. jún. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
27%
Simán. Csak kell hozzá egy kevés pénz, mert a 2. diploma már nincs ingyen :/
2011. jún. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
22%
Biológiából nagyon jónak kell lenned. De gondolj arra is,hogy az orvos képzés az egyetemen kívül még néhány év rezidensi gyakorlat. Ez idő alatt csak nagyon kevés fizetést kapsz. Legalább 10 év,mikorra valóban orvosi munkát végezhetsz.
2011. jún. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
28%
Leginkább pénz kérdése. Ha nem 'zavar', hogy még jó 10évig nem nagyon fogsz keresni, van aki eltart, akkor belevághatsz. De készülj fel, hogy nehéz lesz már abból a szempontból is, hogy nem feltétlenül tudsz annyira beilleszkedni a csoporttársaid közé, mert mégiscsak egy halom 18-20éves emberről beszélünk, akiknél (jobb esetben) te jóval érettebb, komolyabb vagy. Nekem is van/volt idősebb csoporttársam (bár a legidősebb nálunk is 'csak' 22), nincs kiközösítve emiatt meg semmi, de érezhetően van egy kis távolságtartás.
2011. jún. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
2011. jún. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
30%
Sok sikert! De a tandíj az rengeteg, majdnem 3 millió\év.
2011. jún. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%
A párom pont ennyi idősen kezdte,előzőleg műegyetem és kisebb-nagyobb kitérők után.32 volt,mikor lediplomázott,nagyon szereti,amit csinál.De sajnos,azt a fajta egzisztenciát,amit ez a pálya adott az elmúlt időkben,már nem nyújtja,mert az emberek azon a jogon,hogy nekik is van testük,mindenhez jobban értenek,mint az orvosok,és nagyon sok nem orvos próbál a gyógyításból megélni,érdekes,hogy általában sikerrel.(Mármint nem szakmai,hanem pénzügyi sikerre gondolok.)Az orvosszakma pedig egy-két extrától eltekintve nem anyagi karrier.
2011. jún. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

Kedves kérdező, mivel már van diplomád, ezért nem jelentkezhetsz államilag támogatott képzésre. Ennek következtében, neked kb. 1 millió forintot kellene kiperkálnod, tandíj gyanánt félévente. Ha ez nem jelent problémát, akkor nyugodtan vágj bele.


Egy medikus

2011. jún. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem érdemes, hiszen az orvosi 6 év az életedből (most nem számolom bele a rezidens éveket), viszont utána életed végéig azzal foglalkozhatsz, amivel szeretnél. Én is orvosnak készülök :)
2011. jún. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók! Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, nagyon biztató volt, amit eddig írtatok, és higgyétek el, felmérhetetlenül sokat segítetek ezzel a döntésben. Van ugye az a jól bevált társadalmi konszenzus, hogy az ember 18 évesen elkezdi az egyetemet, elvégzi 5-6 év alatt, majd elkezdi gyakorolni a szakmát, fejlődni,pénzt keresni stb. És az a szörnyű ebben a dologban, hogy ez a társadalmi minta annyira erős, hogy képes lenne megakadályozni, hogy azzá váljak, amivé igazán szeretnék (és amiben talán igazán jó tudnék lenni...). Hihetetlenül veszélyesek ezek a társadalmi rutinok, és itt nem csak az egyetem elvégzésével kapcsolatos társadalmi beidegződésekre gondolok... Mert ugye , aki nem 18 évesen lép be a felsőoktatásba, az már nem "normális", és emiatt a kreált "abnormalitás" miatt okozott a kérdés hatalmas fejtörést az elmúlt időszakban, és már-már arra jutottam, hogy visszalépek... A válaszaitok viszont nagyon megerősítettek a döntésben, úgyhogy most már azt hiszem, a végsőkig biztos vagyok be, hogy fejest ugrok ebbe a világba. Köszönöm még egyszer! Szerencsére nem fog kelleni fizetnem az egyetemet, ugyanis az első diplomám végzése során még külföldi állampolgár voltam, ezért nem voltam jogosult állami képzésre, így fizetős helyet töltöttem be. Ki gondolta volna, hogy ez egyszer még jól is fog jönni :) Most már viszont jogosult vagyok állami képzésre is, így az orvosit államin végezhetném. Köszönöm a linket is, jó látni, hogy mások is vannak hasonló helyzetben, mint ahogy azt is, hogy az emberek szakadatlanul keresik az útjukat (és sok esetben szerencsésen meg is találják). Kérlek, hogyha van még véleményetek, tapasztalatotok a kérdéssel kapcsolatban, akkor osszátok meg velem, mert minden szónak hatalmas ereje van, és akkor sorsdöntő is lehet ;).
2011. jún. 25. 04:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!