Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz az irodalom...

Mennyire nehéz az irodalom írásbeli érettségi? Képtelen lennék 3-4 oldalakat írni vmiről. Nagyon félek. Ez vonatkozik a törire is. a szobeli mégis könnyebb lehet nem?

Figyelt kérdés
2009. márc. 25. 15:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
(középszint)
2009. márc. 25. 15:10
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
nem nehéz az irodalom szerintem. én sem voltam soha egy nagy magyartudós mégis tudtam 4 oldalt írni tavaly, sokat blablázz
2009. márc. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

attól függ...

sztem egyiksem nehezebb a másiknál, bár az írásbeli nekem jobban "tetszett" mivel elégé zavarban voltam szóbelin és megszólalni se nagyon tudtam, csak olvastam amit leírtam, nem szeretek a középpontban lenni.

Nekem is volt ilyen gondom, én is pont így gondoltam ráadásul még elég kis betükkel is írok. Nah a végeredmény 1 és 3/4 oldal lett szép nagy betükkel de elfért volna az 1 oldalon is :D nem lesz semmi gond, nyugi

sok sikert!

2009. márc. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

elöző vagyok

annyit kifelejtettem, h írhatsz 4 oldalt ha az hülyeség bukta, a tartalom fontosabb, tapasztalat :-)

2009. márc. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
oh köszi de nagyon félek és nem bukhatok meg.Azt sem tom mit tanuljak
2009. márc. 25. 15:50
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
megbukni nem fogsz, attól ne félj:) ahhoz már tényleg művészet kell
2009. márc. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is ettől parázok. 3-4 oldalt rizsázni egy olyan dologról, amihez nem is értek, meg le is szarom...
2009. márc. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Középszinten nem nagy kihívás. Inkább az első résznél, a szövegértés feladatlapnál kell odafigyelni, mert akkora baromságokat kérdeznek, hogy én tavaly csak bámultam, hogy erre vajon mi a francot várnak?... Nem is az a baj, hogy nehéz megválaszolni:a kérdésnek nincs értelme. =D a rizsás rész rózsás leányálom, ereszd szabadon fantáziád, engem kifejezetten szórakoztatott. A töri röhejes volt tavaly. Kösd össze az ábrákat a nevekkel vaze. Komolyan mondom, általános iskolai felvételin voltak ilyen feladatok. Ott van x törvény, és másold oda annak a paragrafusnak a számát, ahol ez meg az van leírva. Jézusom :D

Én azt mondom, mindkettőnél a szóbeli nehezebb valamennyivel. Mert ott ugye kapsz 1 tételt, és ha tudod, mázlid van, ha meg nem... Nincsenek jó kis gagyi feladtok, fel kell találnod magad.

félni nem érdemes egyiktől se, egy kis kreativitással meg logikával meg lehet oldani az írásbelit, konkrét lexikális tudás csak szóbelin kell. Tanulni: töriből bőven elég annyi,hogy átolvasod a középiskolai tankönyveidet és jegyzeteidet. Irodalom írásbelire nem kell tanulni, mert ott semmi konkrét ismeretet igénylő feladat nem lesz, valószínűleg csupa olyan szöveg, amivel életedben nem találkoztál, és pont arra megy ki a dolog, mennyire vagy kreatív. Szóbeli az egész más, ott be kell magolni a megadott tételeket.

Szóval nem érdemes görcsölni, lazulj el, utolsó 1-2 napban ne is tanulj. Középszinten nem gáz, tényleg.

(nekem 95% lett végül az irodalom és 97% a töri.)

2009. márc. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
hú hát nagyon köszi:) és írásbelin töriből nem gáz az esszé amit írni kell?Mert még irodalomból kreatív vok...de töri esszénél már tudni kell:(
2009. márc. 26. 19:13
 10/12 anonim ***** válasza:

12:29-es visszatér, hogy megnyugtasson: az esszék nem nehezek. 3 van ugye, 2 rövidet és 1 hosszút kell választani, ebből 1 rövid és a hosszú kötelezően magyar töriből.

ezekkel is az a helyzet, ami a többivel. Ott az atlasz, kapsz egy vagon forrást és infót. Így gyakorlatilag annyi a feladatod, hogy az előtted lévő információt rendszerezd, és összefüggően, a kérdést megválaszolva és kifejtve leírd. Ez is logikai/kreativitási feladat, némi általános háttértudással egyszerűen megoldható. Az évszámok és a történések listázva lesznek előtted, a konkrét eseményhez/folyamathoz/akármihez pedig kapsz forrásokat, csak összegezned kell. Nem gáz, hidd el. Az Erő Veled van.

2009. márc. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!