Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csökkenni fognak a ponthatárok...

Csökkenni fognak a ponthatárok, jól logikáztam?

Figyelt kérdés
Állandóan ezen pörög az agyam. Mivel most lecsökkentették a nyelvvizsgák és az OKJ-s szakmák pontját(mindkettő van nekem), ezért gondolom, h csökkenni fognak a pontok is. Mert így gondolom nem csak én járok rosszul, tehát mindenki pontja csökken és ezzel egyenes arányosságban a ponthatárok is. Szerintetek? Ahogy néztem, a keretszám ugyanaz maradt, tehát ha mindenkinek kevesebb pontja lesz, akkor csak kevesebb lesz a ponthatár, nem? Vagy nem vesznek fel senkit? :D
2011. jún. 28. 15:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pl. orvosin, jogon tuti csökken, mert ott mindenkinek volt nyelvvizsgája. De pl. egy biológia szakon nem biztos, mert lehet, hogy a hallgatók csak 20%-ának van nyelvvizsgája.
2011. jún. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mindenki erre számít, hogy csökkenni fognak!

De szerintem csökkenni biztos nem fognak, maximum stagnálnak, vagyis maradnak úgy a pontszámok,ahogy tavaly.

Hisz mindenki tisztában volt azzal, hogy a nyelvvizsga pont lecsökkent, így sokan letettek még egy nyelvvizsgát, vagy pedig pont ezért emelteztek, mert az 40 pont!

Szóval ez az én véleményem. Esetleg, ha csökkennének a pontok, akkor is csak egy-két helyen!

2011. jún. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Jajjjjj mama, most mi lesz velem? Tavalyi pontokkal minden fasza lenne, de így? Na nem baj, ha nem sikerül, akkor sem lesz trouble, ezt megfogadtam. :)

Lehet abban valami, amit mondtok.

2011. jún. 28. 16:01
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Top szakon szerintem nem.

EGyrészt: könnyebb volt az idei érettségi, másrészt aki top szakra akar bejutni, annak úgyis van már vagy 2 nyelvvizsgája, mert a jó sulikban megtanítják nekik. Ergo az esetükben ez nem változtat.

2011. jún. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én az elsővel értek egyet. Szerintem azokon a szakokon ahova nyelvvizsga nélkül nem nagyon lehet bejutni, tehát az ilyen 400 felettiek, csökkenni fognak, hiszen ott a többségnek van nyelvvizsgája. Viszont ahova be lehet jutni nyelvvizsga nélkül is, ott valószínüleg nem nagyon fognak. Persze ez nagyban függ attól hogy hova jelentkeztél, és hogy idén többen jelentkeztek-e satöbbi.
2011. jún. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem fognak csökkenni, de nem mindenhol, lehet sz orvosin sem, mert letesznek még vagy 3 nyelvvizsgát és marad...


Egyébként nem volt minden érettségi könnyebb, velünk pl jól kiszúrtak, mert a kémia és biosz is (a bioszt csak hallottam, kémiát tapasztaltam) nehezebb volt, mint a tavalyi, alig lett meg 83%, a tavalyit 93-ra írtam...

2011. jún. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az érettségik nem voltak összességében sokkal könnyebbek, mint tavaly. Én is azt hiszem, hogy stagnálni fognak ezek a ponthatárok. Amúgy én is így logikáztam, mint te. :))
2011. júl. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
:)) Hát muszáj....statisztikát is csináltam, elmúlt évben mennyit vettek fel, most mennyien jelentkeztek, stb...tisztára bele vagyok bolondulva...már csak 15 nap. :))
2011. júl. 6. 10:14
 9/11 anonim ***** válasza:

Én megpróbálom úgy, hogy azt hitetem el magammal, hogy nem is jelentkeztem. :) Meglehetősen hatásos. :)


Hova jelentketél, mennyi ponttal?


Én PTE magyart jelöltem 393 ponttal, oda kb. 8-cal jelentkeztek többen, mint az előző két évben. Az egyetemre is alig jelentkeztek többen... Nem vészes végülis. :))


07:45-ös

2011. júl. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*jelentkeztél
2011. júl. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!