Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a jobb:a pszichológusi...

Melyik a jobb:a pszichológusi vagy az ügyvédi pálya?

Figyelt kérdés
Leginkább az érdekelne, hogy hány év tanulás várna rám, melyik egyetem lenne rá a megfelelőbb, hogy tudnék elhelyezkedni, megéri-e a kettő közül valamelyiket választani?
2011. jún. 28. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Hajlamaidtól függ. Szeretsz-e ülni és másokra figyelni, vagy szívesebben hallod a saját hangodat és vezeted az akciót és versengesz?
2011. jún. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha választanom kéne akkor mindenképpen a pszichológusi pályát választanám, de nem tudom, hogy eltudnék-e vele helyezkedni.
2011. jún. 28. 17:57
 3/9 anonim ***** válasza:
A jogon rád először 5 év egyetemi képzés várna rád, majd 3 évig tanulsz még, miközben már dolgozol, és szakvizsgázol.
2011. jún. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Mind a két pályán van diploma utáni képzési kényszer, ha komoly eredményt akarsz elérni. A jogásznál a szakvizsga, ahogy írták, a pszichológusnál a terapeutaképzés. Mind a kettő kicsit túlnépesedett ma, így ez nem választási szempont a kettő között. A tanulás elég más jellegű.
2011. jún. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

előbb leszel jogász


aztán azon belül, hogy ügyvéd / bíró / jogtanácsos / ügyész / közjegyző stb. az majd elválik

2011. jún. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2011. jún. 28. 19:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen pszichológus, ha azt szereted és szeretnéd csinálni.
2011. jún. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy a pszichológus mi a f*szra jó, tudom ez elég nyers volt, de tényleg semmi értelme. Több ezer forintért hallgatod, hogy a másik siránkozik, segíteni nem nagyon tudsz rajta, mert annyira nem is ismered (tapasztalat), még egy bogyót sem írhatsz fel neki, semmivel sem tud többet nyújtani, mint egy átlag barát, szerintem az a szakma rablás. Én inkább jogra mennék.
2011. jún. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ma 12:49-nél a pont
2011. jún. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!