Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME - változás? Elképzelhető?

BME - változás? Elképzelhető?

Figyelt kérdés
Elképzelhető , hogy a közeljövőben a Villamosmérnöki és a Gépészmérnöki szakra lesz fizika felvételi?
2011. jún. 30. 10:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha lesz is, nem mostanában. Egyrészt felvételi nincs, érettségi alapján lehet bejutni.


Másrészt ha vissza is hoznák ide a felvételit (amit erősen kétlek, honnan vetted?), az sem most lenne, ugyanis az ilyet két évvel előtte be kell jelenteni, és én még speciel arról sem hallottam, hogy ezt egyáltalán tervezik. Úgyhogy sok-sok év múlva lehet ilyen legfeljebb.

2011. jún. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ausztriában csinálták meg , hogy egyik napról a másikra bevezették! Akkor olyan 4 - 5 év múlva se lesz?
2011. jún. 30. 11:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Az Ausztria. Itt minden hasonló változást legkésőbb 2 évvel korábban bejelentenek, hivatalossá tesznek. De nálunk még csak fel sem merült ez, úgyhogy évek kellenek ahhoz, hogy ez megtörténjen.
2011. jún. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szó nem volt még olyanról, hogy visszahozzák a felvételit. Olyanról volt, hogy kötelező lesz emelt, és abba beleeshet mondjuk a fizika is, ha úgy írják ki a felvételi követelményeket.

Nem tudom elképzelni, hogy a BME szembemenjen a központi felvételivel, és saját felvételiztetésbe kezdjen.

2011. jún. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!