Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Halasszak vagy jövőre jelentke...

Halasszak vagy jövőre jelentkezzek újra? (részletesebben lent)

Figyelt kérdés

A problémám a következő lenne:


Tudomásom szerint az egyetemen az állam csak 9 félévet fizet, így van esélyed 2 félév halasztására, hogy még beleférj a keretbe. Na most én idén felvételizek, de jövőre még lesz egy ötödévi OKJ képzésem is (erre 100%, hogy megyek). A felvételi valószínűleg sikerülni fog de nem tudom eldönteni, hogy mit tegyek majd:

-Beiratkozzak és halasszak két félévet;

-Ne iratkozzak be, és övőre újra felvételizzek.


Ugye hogyha most beiratkozok, akkor egy esetleges bukásnál nem lenne lehetőségem, hogy még egyszer ingyen nekifussak, hanem fizetnem kéne, és nem állunk túl jól anyagilag, szóval passziváltatnom kéne, és csak akkor tudom folytatni, ha megkeresem a kellő összeget, amivel csúsznék időben és később kezdhetnék dolgozni.


A másik lehetőségnél pedig az a kockázat, hogy nincsen lefixálva, hogy én az ötödév után mehetek egyetemre. Leginkább attól félek, hogy a csodás kormányunk behoz valami új fasza kis rendeletet amivel jól elcseszek a továbbtanulásom, és mehetek szakmunkásnak, mert az országnak szerintük az kell.


A győri Széchenyi egyetem járműmérnöki szakáról lenne szó, érettségivel 328 pontom van, jövőre jönne egy nyelvvizsga és ugye ötödév (bár ezt még át kell majd néznem nem biztos, hogy járműmérnökibe beleszámítják a mérnök informatikus képzést), ami +pont.


A válaszokat előre is köszönöm!18/f


2011. júl. 2. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Halassz. A halasztás nem számít a finanszírozás szempontjából, csak ha aktív féléven vagy és suliba jársz.
2011. júl. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Viszont elvileg nem lehet rögtön halasztani, egy félévet minimum oda kell járnod. De erről kérdezd meg az egyetemet.
2011. júl. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ez egyetemtől függ, hogy enged-e rögtön az elején halasztani. Az ELTE TTKn pl. engedtek.
2011. júl. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!