Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen képességek kellenek a...

Milyen képességek kellenek a tájépítészethez?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizem, és nagyon érdekel ez a pálya. Miből ajánlatos érettségiznem (emeltre és választott tárgyra gondolok). Sok fizikás és matekos tárgyat kell tanulni?
2011. júl. 3. 05:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát megnézed h milyen tárgyból kell érettségizned. Szerintem lesz matek meg fizika bőven. Tehát fizikából nem ártana érettségizni, bár szerintem rajz is jó lenne. Bár abba nagyon sok a művészet történelem, de az is lehet h kötelező.


Meg kell nézned az h arra az egyetemre amelyikre menni szeretnél arra milyen tantárgy kell

2011. júl. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon rajzolós-számolós szakma, ha ezekben jó vagy, és kreatív is vagy, akkor jól választottál!

Az első jól mondja, valószínűleg kell fizika, de nézd meg inkább felvi.hu-n, ott minden infó ki van írva!

2011. júl. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A kinézett egyetem honlapján is nézelődhetsz hátha találsz mintatanterveket, órarendeket, ilyesmiket, ezekből elég jól lehet informálódni. Biztosan nem árt ha jó vagy matekból és fizikából, bár fogalmam sincs mit csinál egy tájépítész, de ha a nevéből indulok ki, akkor valószínűleg reálhoz van legközelebb és mivel építész gondolom építési ismeretek is vannak benne, talán mechanika is, de ez csak tipp.
2011. júl. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
11.40 vagyok, közben megnéztem a Crovinus oldalát. Nálunk rengeteg építészetet kell tanulni, gondolom ez inkább kicsit a művészetbe csap át, növényismerete, környezetvédelmet, természetvédelmet, rajzolni kell tudni, ilyesmi. Pl. statikát csak egyes szakirányokon találtam, így nem hiszem hogy olyan vészesen matekos lenne a szak, inkább művészi hajlam kell hozzá, de még mindig csak tapogatózok...
2011. júl. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket. Igazából, néhány információt olvastam én is, de ha valaki szakmabeli, vagy rokonszakmabeli (kertészmérnök), biztos tud érdekes tudnivalóval szolgálni.

A matekom és a fizikám gyengébb, a kémiám erősebb, a biológia még inkább, a rajz és a képzelőerő is meg van. Ha csak pár kurzus erejéig kell számomra kevésbé menő tárgyakat tanulnom, az megnyugtatna. Persze, idén nyáron azért gyúrok ezekre a tárgyakra. Ez a szakma nagyon érdekel, nem vagyok olyan értelemben művész, hogy elmenjek a Képzőművészetire vagy a MOME-ra.

2011. júl. 4. 02:20
 6/12 anonim ***** válasza:

Ilyen értelemben nyilván nem is kell művésznek lenni, egyszerűen csak kell egy jó képzelő erő, álmodozás, stb. Az építészek is valahol önmagukat fejezik ki egy épülettel. Persze ez így egy igen kisarkított példa, de így van. Emellé hoznám példának az építőmérnököket, ahol mondjuk egy szennyvíztisztítónál nem nagyon kellenek ábrándok, hogy az hogy fog kinézni, nem kell úgymond megálmodni a külsejét, mert nagyjából senkit nem érdekel. A funkció a lényeg és punktum.


Egyébként egyetemek honlapján utána tudsz nézni a mintatanterveknek, ezt azt hiszem már mondtam. Elég sokat segítenek abban, hogy felállíts magadban egy képet, hogy mire is kell felkészülnöd. Az hogy bioszból jó vagy még biztosan jól fog jönni növényismeretnél. Viszont nem árt pl az sem, ha rajzolni nagyon jól tudsz. Nem hiszem, hogy olyan gyilkos szak lenne rengeteg matekkal és fizikával, ha még is, akkor azok azok a tárgyak, amiken túl kell esni, majd elfelejteni és kész. Minden szakon vannak "nem szeretem tárgyak". :)

2011. júl. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Játszá legosat xD
2011. júl. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én oda járok.Ha hazaértem válaszolok,csak írok,hogy ne felejtsem el a kérdést:)
2011. júl. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor várom a válaszodat!

Amúgy, a legozas inkább az építészmérnököknek való. :)

2011. júl. 14. 14:05
 10/12 anonim ***** válasza:

Szóval: jó,ha tudsz rajzolni,de az sem olyan fontos,csak ha kertépítő akarsz lenni (mert szakosodni kell és oda van rajzfelvételi)

Ha jó vagy matekból,fizikából az sem árt. Ez a 2 a legfontosabb és talán még a biológia,de azt meg lehet tanulni úgy is,ha előtte nem nagyon mélyültél bele.

Amúgy van egy alkalmassági vizsga,ott rajzolni kell és van egy bioszos kérdéssor,meg egy szóbeli. De ezektől nem kell félni.

Egyébként el tudsz még menni hivatalokba is dolgozni,ha inkább az az irány érdekel.

Szólj,ha van még kérdésed:)

2011. júl. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!