Jogász vagy közgazdász?

Figyelt kérdés
Melyik egyetemi képzéssel ér többet az ember,illetve melyiken kell többet tanulni?
2011. júl. 3. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

mindkettőn nagyon sokat kell tanulni,nem akarlak elkeseríteni,de mindkettőből Dunát lehet rekeszteni.

ha közgáz akkor pü.-számvitel amivel jól el lehet helyezkedni,ha a pénzügyi-számviteli fősulit végzed.

2011. júl. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
én jogász szakra járok, nagyon szeretem ezt a szakot, igaz hogy sok jogász van, de olyan ember fog találni vele munkát, aki valamelyik jogi területbe nagyon beleássa magát már az egyetemi évek alatt, emellett minimum egy(angol) nyelvet beszélni kell nagyon jó szinten, de jobb ha kettőt. Jogászként nem csak ügyvéd lehetsz! Ha jogra mész, akkor az a lényeg hogy feküdj rá a nyelvekre(jogi szaknyelv is!) és mély tudást szerezz egy jogi területről, mert sajnos az igaz, hogy a "sima jogászok" nem tudnak elhelyezkedni. Jónak kell lenned!
2011. júl. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Előző válaszolótól megkérdezhetem melyik egyetemre jár? :)
2011. júl. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
PTE-AJK
2011. júl. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

KRE-ÁJK-ra járok, én annyira nem szeretem.

Ha rám hallgatsz, egyik sem egy okos döntés, túl sokan vannak így is, irreálisak a követelmények....

2011. júl. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!