Milyen nyelv az olasz?

Figyelt kérdés

Könnyű vagy nehéz megtanulni? Milyen tapasztalataitok van az olasz nyelvvel kapcsolatban? Mennyire tanulós nyelv? 2év alatt suliban heti 3 óra számban ,ha tanulja az ember ,akkor 2év után ellehet olyan szintig jutni ,hogy lelehessen tenni a középfokú nyelvvizsgát?

Angol mellé tanácsoljátok az olaszt? Angolhoz viszonyítva milyen az olasz nyelv tanulhatósága?


2011. júl. 7. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem sokáig tanultam olaszt, akkor sajnos nem is foglalkoztam vele, mára már bánom. Nekem az igeragozásnál tört bele a bicskám, megszoktam, hogy az angolban ilyen nincs, és az után nehéz volt az olasz. Mentségemül szolgáljon, hogy még csak 12 éves voltam :) Utána felnőtt koromban kicsit önszorgalomból elkezdtem olaszul tanulni, de a lelkesedés hamar alábbhagyott, viszont akkor már egyáltalán nem tűnt olyan nehéznek.
2011. júl. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én is angol mellett tanultam az olaszt. Pont emiatt eleinte nehéznek tűnt, ahogy előttem is írják, a ragozás miatt. Viszont amikor már ráérez az ember akkor nem nehéz. Nekem hasonló óraszámban két év alatt csak az alapfokot sikerült elérnem, igaz mellett az angolra kellett erősebben koncentrálnom mert abból kellett a középfok. Szóval ha nekem ment egy másik nyelv mellett az alapfok, akkor neked simán menni fog a középfok két év alatt. Persze nyilván függ a szorgalmadtól is. Amúgy nagyon nagyon szép nyelv szerintem!
2011. júl. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Secondo me, la piú bella lingua del mondo.
2011. júl. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Angol mellé szerencsés választás (én is így tanultam), mert az olasz végülis újlatin nyelv, az angol meg elég sok latin eredetű szót használ - jól ki tudják egymást egészíteni, segíteni. Persze csak akkor, ha angolból már stabil a nyelvtanod, nem azzal küzdesz.

Két év heti 3 órából még nem lesz nyelvvizsga. Szerintem érdemes felgyorsítani a folyamatot egy nyelvtanárral, később nagyobb óraszámmal, hogy pl. szóbeli területen jusson rád idő. :)

Valóban furcsa lehet, hogy itt ragozni kell, az angolhoz képest nem a szórend játsszik, hanem a végződés. De elég logikus nyelvtana van. Ráadásul, a kiejtés marha gyorsan elsajátítható, azzal nem fogsz sokat szenvedni, ha odafigyelsz még az első hetekben. :D

2011. júl. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most megyek 9.-be és most fog nekem bejönni 2.nyelvnek az olasz.Szóval suliban fogom tanulni ezt a két nyelvet.Továbbra is várom a véleményeteket,tanácsaitokat.Köszönöm szépen az idáig válaszolóknak.Esetleg tanulási tippeket ,ha tudtok az olasszal kapcsolatban nagyon szívesen várok.
2011. júl. 7. 16:59
 6/6 anonim válasza:

A harmadikkal egyetértek.:)

Én is angol mellett tanultam középsuliban. Először nekem is kicsit fura volt a ragozás, de aztán belejöttem.:) Azóta nagyon szeretem. Én négy évig tanultam és elsőre meglett a középfokúm. Szerintem is a szorgalomtól függ, hogy meg tudod-e csinálni. Ha szereted és szívesen tanulod, akkor szerintem simán. Hajrá!:)

2011. júl. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!