Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol, német vagy olasz...

Angol, német vagy olasz nyelv. Ezek közül melyik a legkönnyebb? Kiejtés, nyelvtan?

Figyelt kérdés
nem a hasznosság érdekel, csak az, hogy melyiket a legkönnyebb megtanulni
2011. júl. 3. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Én tanultam mindhármat és az angol volt a legkönnyebb.

A németből kierőszakoltam egy középfokút, de az olaszt feladtam.

Bár én nem vagyok egy nyelvzseni, sőt...

2011. júl. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
a legkönnyebb az angol legalábbis a nyelvtan része aztán van olyan ember aki az angol nyelvtant köpi vágja de a kiejtés nem megy neki,meg van olyan is hogy a megértés is nehéz.De alapjába véve ez a legkönnyebb nyelv.Aztán az olasz is könnyű.A német talán az egyik legnehezebb nyelv a világon
2011. júl. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
En csak angolt es nemetet tanulok,ketto kozul szerintem a nemet jobb, mert sokkal egyszerubb a kiejtes,en az angoltol majd meghalok,nagyon nem megy a kiejtes.az olaszt nem tudom,van par ismerosom aki tanulja,ok szeretik de hogy konnyu e nem tudom
2011. júl. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Az angolt javaslom. Tudom, hogy most nem számít a hasznosság, de ezt előbb-utóbb meg kell tanulnod.

Egyébként angolosként már néhány óra után mondatokat rakhatsz össze, míg németből még a nyelvtant tanulgatnád. Később megváltozna a dolog, az angol egyre bonyolultabb, de hát a jó tanár is későbbre hagyja a bonyodalmakat.

2011. júl. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
A 3 közül a német a legnehezebb.Tanultam ezt is meg az angolt is ami elég könnyű.Olaszt nem tanultam úgyhogy csak annyit tudok mondani hogy könnyebb mint a német.
2011. júl. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
az angol nem nehéz, de a kiejtés és az igeidők miatt jobb ha suliban tanulod. A németnél a névelők megtanulása és a szavak ragozása nehezebb.Nekem 1.idegennyelv az angol, 2. A német, mindkettőből megvan középfokú, és az olaszt magamtól kezdtem el tanulni mert nagyon megfogott, sztem nem nehéz sőt az egyik legszebb nyelv!
2011. okt. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én mindhármat tanulom/tanultam. Az angoltól meghalok, nem szeretem a kiejtést, ezért kedvelem inkább a németet. Az olasz viszont szerintem pofon egyszerű (főleg ha tanultál már előtte németet, viszont rengeteg szavuk van, amit angol után könnyebb megtanulni) a kiejtése is nagyon könnyű és a nyelvtan sem őrjöngős.

Mindenesetre nekem inkább az olasz, meg a német fekszik :)

2012. júl. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Mindhármat tanultam. Német feladtam. Angolt 6. éve tanulom nemsokára jön egy középfokú. Olaszt most kezdtem el 9.-ben de nyáron már előre tanultam, és jövőre középfokút rakok olaszból, a vicces benne, hogy angolt pedig csak 11.-ben merem majd lerakni :D Olasz a legkönnyebb :) De ez egyénfüggő, mert pl. itt van a szavaknak nemük is, a melléknevek nemeit a főnév neméhez kell igazítani stb.

Ez egyéni tapasztalás kérdése. Ezeken felül még mindig azt állítom, hogy az olaszt a legkönnyebb megtanulni.

2013. okt. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!