Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jövőre végzek a gimnáziummal....

Jövőre végzek a gimnáziummal. Szerintetek hova menjek tovább tanulni? Lent lesznek az infok.

Figyelt kérdés

Szval jövőre végzek. Addig mindenképp szeretnék angolból egy középfokú nyelvvizsgát letenni. Ezenkívül van egy ECDL Select bizonyítványom.

Érettségire nagyon rágyúrok. A választott tárgyam társ.ism lesz.

Kb. vázolom, h miből hány % számítok.

Társ.ism 90% környéke

Magyar 70%(nem szeretem)

Történelem 80-85%(jó tanárunk van)

Matek 70-80%(az egyik kedvenc tárgyam)

Angol min 80% szeretnék

Ezenkívül még egy dráma érettségit is teszek ott is mind 90%-ra számítok.

Persze ezek csak tervek:)

Szeretem a kreatív dolgokat, szívesen lennék pl divattervező, szeretek varrni és érdekel is. vagy szívesen lennék fogtechnikus, de erről anyum próbál lebeszélni. Pénzügyi dolgokkal s szívesen foglalkoznék. Vagy akár gyerekekkel, szeretem őket. Egy ideg segítettem egy árvaházban, de úgy gondolom, h akkor még nem voltam érett a feladathoz.

Mit gondoltok minek tanuljak tovább? És főként hol? Megköszönném ha leírnátok, h ti hol tanultok/tanultatok és h mi a véleményetek. Köszönöm :)


2011. júl. 8. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

A pénzügyben van jövő, de oda a 80%-os matek kevés. Arra gyúrj rá jobban, és mindig lesz munkád (kivéve, ha valami vidéki főiskolán végzel).


Az, hogy a magyart nem szereted, nem kifogás, rengeteg mindent fogsz még utálni az életben, viszont nincs még egy tárgy, ahol olyan könnyű plusz potyapontokat szerezni, mint a magyar. Úgyhogy mindenre szépen gyúrj rá, ezeket a százalékokat felejtsd el, egyáltalán nem kiemelkedőek, persze nem is rosszak, de ha ezt ülteted el a fejedben, hogy neked ennyi kell, akkor nem fogsz hajtani a többért. Tedd magasra a lécet!

2011. júl. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én közgázon tanulok, így erről tudok nyilatkozni. Elég unalmas és száraz, szóval jó monotonitás-tűrési képesség kell hozzá. A matek elég húzós, 88%-os érettségivel mentem oda, egész gimi alatt tiszta 5-ös voltam matekból, hát örültem, hogy átbukdácsoltam épp, hogy kettessel a 2 félévnyi matekon. Szóval durva... és még nem is járok olyan kemény suliba. De persze ezt mind tanára válogatja... de fel kell készülni rá, hogy van 2 félév kemény matek, utána 2 félév kemény statisztika, és aki eddig még nem tanulta, azt a mikro-, makroökonómia és nemzetközi gazdaságtan hármas is keményen meg tudja izzasztani, ugyanis rengeteg az anyag egy félévre. És ez még csak az eleje...

A többiről sajnos nem tudok írni, de szerintem igazad van, a fogtechnikusi munka nagyon jól kifizetődő tud lenni. Ráadásul ezzel külföldre is kimehetnél, bár itthon is elég jó pénzeket zsebelnek be a magánpraxisokon. Anyukádnak nincs igaza, szerintem, ha érdekel, próbáld meg ezt a szakot. :)

2011. júl. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
33%

Az előttem szólóval nem igazán tudok egyetérteni, én a Corvinusra jártam, a követelmények az egekben, de sztm nem vészes, meg lehet csinálni.Ráadásul én munka mellett csináltam levelezőn és így sem volt soha az átlagom 4,3 alatt, a diplomám summa cum laude lett és az elmúlt négy évben bejártam a munkámból kifolyólag a fél világot.

És mielőtt bármi elkezdene kombinálni, nem volt előképzettségem, drámatagozaton érettségiztem és a matekot mindig utáltam, állandóan hármas voltam belőle a középsuliba kivéve az utolsó évet mert akkor már tervben volt a Közgáz.Egyébként képzelheted, hogy egy drámatagozatos osztályban alapvetően is mennyire veszik komolyan a matekot.

Nálunk öt fél év matek volt három félév statisztika, végig négyes ötös voltam belőle, a középiskolás matektanárom majdnem elájult amikor meglátta az indexemet.:o)

Szóval minden érdeklődés és hozzáállás kérdése, ha érdekel bármit meg lehet tanulni, csak ne vedd nyűgnek és tehernek a tanulást.Az egyetem alatt egy UV-m volt, de az is csak regionális gazdaságtanból, mert egy családi haláleset miatt nem volt időm rá tanulni.A tanárokon valóban sok múlik, de ha veszed magadnak a fáradtságot és készülsz akkor a tanárok azért ezt értékelik.

Azért írtam a saját példámat mert a dráma tagozat ás a Közgáz annyira messze van egymástól mint Makó Jeruzsálemtől, szóval a lényeg az, hogy még bármibe belekezdhetsz amibe csak szeretnél.

A fogtechnika marha jól fizet egyébként, az öcsém kint dolgozik Angliába ebbe a szakmába és 24 évesen saját hitelmentes lakása van a 12. kerületbe, nem volt szülői segítség, szóval át kell ezt gondolni, senki nem dönthet helyetted.

2011. júl. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!