Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol találhatnék segítséget?

Hol találhatnék segítséget?

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem, lényegében az érdekelne, hol keressek olyat aki ért hozzá, és segítene nekem iskolát választani. Nagyon elszúrtam mindent ami a sulit illeti, de már nagyon várom hogy elkezdjem illetve folytassam, és történjen valami. 18 vagyok, de több mint 2 éve nem voltam suliban (hogy ez alatt mi/hogy történt az most ne legyen lényeg), és szeptembertől el akarok kezdeni egy sulit hogy legalább egy érettségiig eljussak. Nagyon nehéz eset vagyok, mert iszonyú rosszul ment a tanulás, az eredményeim se túl jók...esti sulit szeretnék, ezt MINDENKÉPPEN, de nem tudom milyet kéne keresnem. Sok mindent akarok vagy akarnék de ahhoz nem lennének jók a jegyeim és fel se vennének. Ezért kéne valaki aki segít, akivel beszélhetek és elmondhatom miket szeretek, vagy akármi, hogy segíteni tudjon iskolát választani. Mert már egy ideje gondolkozok ezen de tényleg nem jutok semmire. Egyedül már nem megy. Arról ne mis beszélve hogy nagyon félek mert mindig voltak gondjaim a sulival/ban, és nem tudom menni fog-e bármennyire is akarom.

Ennyi lenne nagyjából, köszönöm annak aki segíteni tud!

Egy 18 éves lány


2011. júl. 10. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Hidd el a legnagyobb segítség egy szülő! Mondd el nekik, hogy szeretnél visszamenni tanulni és egészen biztosan segítenek neked keresni egy olyan esti iskolát, ahol leérettségizhetsz. Itt még lehetnek akármilyen jegyeid is, onnan meg simán tovább tanulhatsz.


Azt hogy milyen irányok érdekelnek, stb. Csomó tesztet találsz neten, amiket kitöltesz és azok "ajánlanak" valamit, amit persze nem muszáj megfogadni, de adhat egy irányt, utána olvashatsz, elgondolkozhatsz rajta! :)

2011. júl. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát hidd el, a szüleimet érdeklik a legkevésbé hogy tanulni akarok...mikor legutóbb felhoztam apám csak röhögött egyet.

Ilyen pályaválasztási tanácsadó vagy ilyesmi? Ő segíthetne?


Ezek a tesztek nem tűnnek rossz ötletnek, utánuk is nézek, köszi!!:)

2011. júl. 10. 17:32
 3/10 anonim ***** válasza:
www.felvi.hu-n egészen biztosan vannak ilyen tesztek, talán még tanácsadó is, de ebben most nem vagyok biztos. Amúgy szokott lenni ilyen továbbtanulási akármi minden városban ősszel. Ott is sok ezzel foglalkozó embert találni, illetve középiskolák, főiskolák képviseltetik magukat. Onnan is érdemes csipegetni.
2011. júl. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Pesten szeretnél tanulni?

Ha igen akkor van egy suli amit ajánlhatok.

Esti és levelező tagozata is van, a tanárok őrült rendesek és abszolút értik a problémás helyzeteket és ezeket kezelni is tudják, abszolút csak magas szinten beszélhetek róluk.

A tananyagot rendkívül könnyű mellettük befogadni és a vizsgán is inspirálnak nem az érdekli őket, hogy mit nem tudsz hanem, hogy mit az amit igen.

A problémás tizenévesek és felnőttek számára ez a legjobb hely.Saját tapasztalat.

Az igazgató-tagozatvezető egy 40-es pasi aki nagyon jó arc bármit meg tudsz vele beszélni.

Ha érdekel, szólj.

2011. júl. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

17:36

Köszi szépen, ki is töltöttem már pár ilyen tesztet, és hirtelen akadt is egy téma ami érdekelne!:) Majd meglátjuk mi lesz belőle, de köszi az ötletet, rá nem jöttem volna hogy ilyen tesztek is vannak:)

11:12

Igen Pesten! Légyszi írd meg az iskola nevét! Ez nagyon jól hangzik, mivel sok iskolának néztem már utána és mindegyik olyan ellenszenves volt nekem :S Azt hiszem egy ilyen suli tényleg nekem való, plusz az eddigi iskoláim között nem volt olyan ahol segítettek is volna a problémáimon csak "leráztak".

Várom a válaszod és köszi!:)

2011. júl. 11. 11:55
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]


Tanulmányozd át a teljes honlapot.

Úgy láttam, hogy van pótbeiratkozás 08/22-én, de a honlapon találsz emailes és telefonos elérhetőséget is, általában ügyelet, azt hogy melyik nap azt sajnos nem tudom, de a mobilszámra ha rácsörögsz akkor biztos fognak tudni segíteni, ráadásul ott azonnal az illetékessel beszélhetsz.

Ha elsőre nem sikerül őket elérni akkor se keseredj el hanem próbálkozz tovább, a nyári szünetet ők is lazábban veszik.

A vezetékes ilyenkor nyáron sztm halott ügy, max a porta jelentkezhet.

Aztán majd jelezz, hogy mire jutottál.:o)

Azt hogy mi történt az elmúlt két évben a te dolgod, a te életed, most sínre akarsz kerülni és ez a lényeg, ne hagyd magad eltántorítani, akik csak a múlt alapján ítélik meg az embert azoknak a véleménye soha nem számottevő.:o)

Sok sikert és kitartást.:o)Ügyes légy!:o)

2011. júl. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Itt is vannak érdekes kiegészítő infók a suliról, lentebb a fülecskékkel tudsz továbbhaladni úgy mint beiratkozás, bemutatkozás, GYIK.Csak kattintgasd végig.:o)


[link]

2011. júl. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :)

Még szerencse hogy van pótbetratkozás. Így első ránézésre/olvasásra nem tűnik rossznak tényleg :) Azt nem tudod hogy milyen irányba képeznek? Mármint hogy van-e valamilyen szak pl kereskedelmi meg ezek.

2011. júl. 11. 12:28
 9/10 anonim ***** válasza:

Nincsenek szakok, általános gimnáziumi képzésről van szó, egy nyelvet kell tanulnod a többi a szokásos tantárgy.

Esélyem sem volt arra, hogy tovább tanuljak amikor elkezdtem ott tanulni, nagyon gáz volt a helyzet és két év alatt egy nagyon jó érettségit hoztam össze így tovább mentem a felsőoktatásba és már a másodéven is túl vagyok nem is rossz eredménnyel, pedig komoly tanulási problémákkal küzdöttem.

Szóval szakok nincsenek, de kinyitják előtted a világot, bíznak benned és segítenek, persze te is kellesz hozzá.:o)

2011. júl. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Jaah értem :) Lehet nem is baj, időközben meg kitalálom még hol tudnám tovább képezni magam, mert igazából ez egy jó alkalom lenne arra hogy visszarázódjak a tanulásra, és addig is okosodjak egy kicsit mert azért mióta nem járok suliba észrevettem hogy mennyi mindent nem tudok...meg eddig bármibe kezdtem bele (mármint ami a tanulást illeti) nem jutottam túl messzire :S

Köszi mégegyszer!:)

2011. júl. 11. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!