Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mihez kezdjek? Képzetlen...

Mihez kezdjek? Képzetlen munkanélküli vagyok. (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20 éves fiú vagyok, 1 éve érettségiztem elég rossz eredménnyel közgazdasági szakközépiskolában, de szakmát nem adott.

Már 8-ban is fodrásziskolába akartam menni de a szüleim szerint túl jók voltak a képességeim ahhoz hogy csak egy szimpla szakiskolába menjek, ezért rám erőltették ezt, most meg folyton csak azzal jönnek hogy jó lenne ha munkába állnék mert a devizahitelünk nagyon elszaladt. Nyilván szatyorban élnek és ezért nem tudják hogy milyen helyzetben is vannak a képzetlen munkanélküliek. Nem mintha nem értenék velük egyet, de elég szubjektív a hozzáállásuk.

Mivel a fodrász képzés kb 1 millióba kerül mindenestül vagy pedig 2 évig tart államilag támogatottan (plusz szakmai gyak.hely és eszközök, anyagok, hajmodellek ami nem kis pénz) és ebben a gazdasági helyzetben pályakezdő vidéki emberként elég kis eséllyel tudnék elhelyezkedni, így ezt elvetettem. Hiába mondják hogy az számít hogy szeressem a munkám, ez jelen esetben az élettel összeegyeztethetetlen.


A fodrászaton kívül érdekel még a kereskedelem és irodai környezetben is szívesen dolgoznék.

Szerintetek milyen szakmát kéne tanulnom. Fontos hogy államilag finanszírozott legyen és jó eséllyel el tudjak majd vele helyezkedni.


Előre is köszönöm!


2011. júl. 10. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Irány külföld! Ha megvan az angoltudásod, mehetsz gyári munkába vagy mcdonaldsba vagy hasonlók. Komoly munkára még nagyon jó angollal sem mehetnél mert nincsen szakmád.
2011. júl. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Németet tanultam 10 évig de nem hiszem hogy meg tudnék szólalni. Még az angol is jobban megy pedig azt csak angol nyelvű sorozatokból, filmekből "tanultam".


Inkább arra vagyok kíváncsi hogy szerintetek milyen szakmát kéne szerezni amivel kezdhetek is valamit.

2011. júl. 10. 21:22
 3/4 anonim ***** válasza:
A www.atalanta.hu-n vannak egész jó képzések, amik 22 éves korig ingyenesek... Nézz szét, hátha találsz valamit, ami érdekel!!! :) Lehet, ha jól tudom, levelezőn is, és akkor mellette még valami alkalmi munka is belefér... Sok sikert!!! Ne menj külföldre, ha tanácsolhatom!!! Itthon kell helytállni, és később még akár fodrász is lehetsz, csak adj időt, hogy alakuljanak a dolgok!! :)
2011. júl. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jó régi a kérdés, de mintha én írtam volna :)

Ugyanaz volt nálam is a szitu. Jó tanuló voltam 8 általánosig, így gimnáziumba kerültem, egyszer meg is buktam, mert minden más érdekelt. Aztán elhatároztam, hogy érettségivel fodrász leszek. Akinél tanultam, nagyon k.csg volt. Nem bírtam a sok nyanyát, aki 3 szál hajat akar beszáírítani a kövér fejével, majd nem tetszik az eedmény....nam nekem való volt. Érdekelt a kereskedelem, ezért élelmiszer eladó, kereskedő,-boltvezető OJK-j képzést megcsináltam, közben a Személyügyi szervező BSc.-t is. Ezekkel sem jutottam semmire, mert eladók általában lányok. Legyen szó élelmiszerről, ruháról, bármiről. Diplomás munkahelyek nincsenek, ha van, akkor képzetlen ismerős kapja. Amit az előző írt, pont az lesz, augusztustól elköltözök, irány külföld! Arra rájöttél, hogy te is valószínű az emberekkel szeretnél foglalkozni. Érdemtelen állásaim voltak, 25 évesen sem tudom, merre. De azt igen, hogy külföld, főleg, hogy 2-3 idegen nyelven elboldogulok.

2012. ápr. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!