Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit dolgozhat egy nemzetközi...

Mit dolgozhat egy nemzetközi tanulmányok szakértő? Bürokráciáról szól az egész, vagy jöhet-mehet ide oda, van-e benne pezsgés, érdekesség, egyáltalán, mi ez a szakma?

Figyelt kérdés

Ilyen szakra szeretnék jelentkezni, de azért, mert remélem, hogy ezzel felhasználhatom a nyelvvizsgáimat (angol, francia, román. Viszont irodai munkát nem szeretmék...


Előre is köszönöm!


2009. ápr. 1. 06:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nesze semmi, fogd meg jol szakma. Nagyon erdekes dolgokat takar, nemzetkozi kapcsolatok, diplomacia, es az ember legszivesebben meg sem allna egy nagykoveti szekig.


De az igazsag sajnos az, hogy csak az kap ezzel a diplomaval pezsgo, erdekes szakmat (ami nem irodai, mint ahogy te is irod), akinek vannak belso kapcsolatai.


A diplomatakra az EU miatt egyebkent is kevesebb szukseg van, mint regen.


Viszont egy nyelvszak jo valasztas lehet, abszolute nem kell tanitanod vele, fordithatsz, tolmacsolhatsz. Ezek nagyon jol kereso szakmak, es ha jol csinalod, nagyon hamar befutsz, es megelsz belole. Raadasul erdekes, valtozatos, tolmacs eseteben utazasra is lehet szamitani.


Es emellett meg adhatsz nyelvbol maganorakat, ami nem rossz kiegeszito kereset (nalunk videken atlag 1500-2000 Ft-ot kernek el 45 percert a nyelvtanarok).


Sok egyeb helyen is kiprobalhatod magad, nem is gondolnad.


De ez persze csak egy tipp, kicsit el is tertem a targytol, bocsi.

2009. ápr. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Dehogy, nagyon köszönöm a tippet :) És a választ is, megtudtam amit szerettem volna, köszönöm :)
2009. ápr. 1. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!