Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az egyetemen, azon belül a...

Az egyetemen, azon belül a magyar szakon mi az első év anyaga? Úgy értem, milyen könyveket kell elolvasni, milyen tankönyvek vannak?

Figyelt kérdés
Az egyetemen, azon belül a magyar szakon mi az első év anyaga? Úgy értem, milyen könyveket kell elolvasni, milyen tankönyvek vannak? :)
2011. júl. 16. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Melyik suli? Mert ugye ez eltérő lehet.


Az biztos, hogy az első félév anyaga az ókortól a reneszánszig terjed. Homérosz, Szophoklész alap, nekünk volt még a Fanni hagyományai de csak mert olyan tanár csoportjába kerültem, akinek ez a kutatási témája, így csak ezzel foglalkoztunk. Ja igen, az ókorhoz visszatérve, a Biblia is kötelező volt. Meg egy csomó vers, nyelvemlékek.


Tankönyv: Kenesei István: A nyelv és a nyelvek


Ezen felül legtöbbször a saját könyveiket adják fel a tanárok, úgyhogy jó lenne tudni, melyik suli érdekel. Én az ELTE-ről írtam.

2011. júl. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, melyik egyetemre jársz, kik az oktatóik. Mert többnyire mindenki azt adja meg, amit ő használ - minden tanár másképp követel, van, aki a saját könyvét, jegyzetét adja meg.


ELTÉ-n ezeket magyarosoknál is láttam, de más nyelvszakosok is (pl. magam olaszos vagyok) használják általános, alapozó kurzusokon:


Kálmán László - Trón Viktor: Bevezetés a nyelvtudományba

Kenesei István - A nyelv és a nyelvek


(Kiegészítésként azt mondták, a Kálmán László - Nádasdy Ádám: Hárompercesek a nyelvről könyvet is érdemes elolvasni.)


De tényleg, erősen egyetem és tanárfüggő.

(Ha érdekel, az említett könyveket el tudom küldeni neked e-mailben.)

2011. júl. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenből alapozás, tehát bármi szóba jöhet, ami úgy kezdődik, hogy "Bevezetés a...."
2011. júl. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves második válaszoló! Elküldenéd nekem az említett könyveket e-mail-ben?


Előre is köszönöm.

2011. júl. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!