Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen indokkal választanál...

Milyen indokkal választanál egy lakóhelyedtől távol (abb) eső egyetemet?

Figyelt kérdés
Milyen okok játszanak közre a döntésedben, ha egy szakot nem (csak) a lakóhelyeden jelölsz be?
2011. júl. 16. 18:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

A szerelem.

Budapest mellett lakom, és Szegedre jártam egyetemre. Szerelmes voltam és a srác onnan lakott nem messze. Azóta a szerelem elmúlt, az egyetemet ott befejeztem, viszont most pesti egyetemre jelentkeztem. :)

2011. júl. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Én elsősorban azért jelöltem meg lakóhelyemtől távolabb eső helyeket ha esetleg nem vennének fel az első helyre. Mivelhogy mindenképp azt akarok tanulni amit, nem számít, hogy melyik egyetemen.

Másrészt az is benne volt, hogy kicsit elszakadjak a szüleimtől. így azt se bánnám, ha vidékre vennének fel.

Nekem incs más indokom:)

2011. júl. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

A képzés színvonala és az önállóságra való nagyobb esély.

Megtehettem volna, hogy a lakóhelyemen (akkor még főiskola meghatározás volt) maradok, de távolabb nagyobb hírű, jobb az oktatás; illetve szerettem volna elkerülni itthonról, jobban önállósodok már 60 km-re is, mint egy helyben.

2011. júl. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%

Bizonyos szakoknál igenis számít a képzés helye. Érthetően mindenki a saját egyetemét akarja dicsérni, hogy ott milyen jó a képzés, de ezen felül fontos az iskola híre is. Nem csak az elmúlt 5-10 évre visszamenőleg, hanem évtizedekre (századokra). A munkaadókban pedig legtöbbször benne van, hogy egy régóta jó hírű egyetemről vegyenek fel hallgatókat.

Olyan ez, mint amikor bemész az autókereskedésbe, és mutatnak neked 2 autót. Egy régi európai megbízható márkát, illetve egy olyat, amiről még alig hallottál valamit. Lehet utóbbi 2x is jobb, mint a másik, de mégsem azt fogod megvenni, hacsak nem akarsz kockázatot vállalni. A munkaadóknak pedig nem a kockázatvállalás a céljuk... Így tehát egy józan eszű ember belátja, hogyha jót akar magának, akkor igenis elmegy oda, ahol jó híre van a képzésnek régóta.

Ezenkívül a függetlenedés is szerepet játszat a dologban, személy szerint én ezért járok egy vidéki egyetemre egy budapesti helyett.

2011. júl. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat


Azért kérdeztem mert erősen gondolkodom h jövőre az ELTE-n jelöljek meg egy szakot (nevezetesen az óvodapedagógiát), noha én debreceni vagyok. Nálunk a városba nem, de Hajdúböszörményben (ami a városhoz közel van) van ez a szak, ám én jobbnak találom a pesti színhelyű képzést, a neve miatt is, és az utána történő elhelyezkedési mutatókat is.


Másrészt, engem is vonz az önállósodás, ill. kilépni egy "tágasab térre". Mellesleg vannak ott helyek, közösségek, amiket szívesen látogatnék.

2011. júl. 16. 19:24
 6/27 A kérdező kommentje:
Mit gondoltok?
2011. júl. 16. 19:38
 7/27 anonim ***** válasza:
75%
Én azt, hogy jól döntenél az ELTE-vel. Bizony tényleg sokszor érdemesebb egy jobb hírű egyetemre járni ha megteheted. De Pest nem lesz olcsó mulatság, még akkor se ha koliba mész! Azért az anyagiak szempontjából se mindegy.
2011. júl. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

utolsó


anyagiak szempontjából kifejtenéd?!

mert bizony nálam ez a súlyos kérdés, ill. kétség

2011. júl. 16. 20:01
 9/27 anonim ***** válasza:

Koli: 18-22000 ft/ hó (kivéve ha sok gyermekes család vagytok, vagy olyan az anyagi helyzetetek, viszont elég szigorú kritériumok vannak)

Albérletek: 45000-től a csillagos égig ft/ hó + rezsi

Diákbérlet: 4000 ft

Élelmiszer: párszász ft-al drágább mint debrecenben (persze nem mindenhol, de azért jellemző. Én Pesti vagyok, de Debrecenbe járok egyetemre, úgyhogy már egy éve itt élek)

És akkor még nem beszéltem a luxusdolgokról mint ruhák, sampon, mosószer satöbbi.

2011. júl. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Egy Debrecen-Budapest vonatjegy ára kb. 2500 Ft (gyorsvonattal kb 2000). Ha csak 2 hetente mész haza az havi szinten 10e.

Ha fent nincs saját lakásotok, akkor marad a koli, vagy albérlet. Egy koli megint legyen átlag 10e. Enned kell, napi 1000 Ft alatt nem nagyon lehet kijönni, ha nem vajas kenyéren és vízen akarsz élni, és szeretnél enni főtt ételt meg husit. Ez is havi szinten legalább 30e. Óvóképzőben gondolom sok könyvet kell olvasni (van ismerősöm aki a hajdúböszörményi óvóképzőbe járt), azokat is meg kell venned. Esetleg marad a könyvtár, persze ha meg van ott az adott könyv, szóval könyvekre is költened kell majd, bár ez inkább egyszeri kiadás. Egy bkv bérlet nem sokkal drágább egy dkv-snál, ez annyira nem számottevő.

Sok kis apróságból összejönnek a költségek, és akkor még nem költöttél magadra semmit, nem mentél el szórakozni sehova (vidéken sokkal olcsóbbak az italárak).

Félre ne érts, nem akarlak eltántorítani, sőt...!

2011. júl. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!