Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit választanál? És miért?

Mit választanál? És miért?

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú tépelődés után végre megtaláltam a helyem, 90%, hogy bejutok az álomszakomra, ez külföldön van,mind1 hogy hol és mind1, hogy mi, annyit elmondanék róla, hogy nagyon hosszú, és életképes szak,tehát munkám lesz vele. Viszont esélyes, hogy csak költségtérítésesre jutok be, viszont úgy vagyok vele, ha sikerül 90% felett teljesítenem és így is csak költségtérítéses jön össze, akkor államin újra próbálkozni sok értelme nincs, mert innentől minden százalék csak lutri. A párom jelenleg egy másik országban van, felajánlotta, hogyha nem jön össze az állami kimehetek hozzá,kezdetben segít,illetve nem kellene annyi lakbért fizetnem, így gyakorlatilag 1-2év alatt megkeresném a tandíjamat, ami több millió forintba átszámolva,de így hogy a lakhatás meg lenne oldva,és nagyon spórolnék össze tudna jönni,normál fizikai munkával,és még halálra se kellene magam dolgoznom. Meg ha véletlen nem is jönne mind össze, a nagy része igen, és így nem kellene évekig nyögnöm a több milliós diákhitelt. Én is nagyon szeretem őt, együtt képzeljük el az életünket,tehát enélkül nem menne. Viszont 1év alatt duplájára emelték itt a tandíjat, nagyon félek tőle, hogy esetleg 1év alatt újra megemelkedne jelentősen, és akkor már a költségtérítéses képzést se tudom elkezdeni, vagy ha igen, ugyanott lennék, mint most, és ugyanúgy hitelre lenne szükségem, hisz ki kellene egészítenem azt, amit eddig keresnék. Valamint esetleg az is veszélybe kerülne,hogy felvegyenek egyáltalán költségtérítésesre, itt hatalmas a verseny, és csak a lehető legjobbakat veszik fel, evidens, hogy 80% felett ír szinte mindenki. Nekem jelenleg csak egy érettségim van.


Tehát röviden: Ha nem engednének rögtön halasztani, több milliós diákhitel + az álom hivatás, vagy munka külföldön kockáztatva ezzel azt, hogy lehet több esélyetek nem lesz azt csinálni,amit szeretnétek?


Na jó a végére mégiscsak leírom, orvosiról van szó, és én már amúgyis 23 éves nő vagyok, valamint láttam már sok mindent,én már tudom, hogy ez az én utam, és fel is készültem tisztességesen. De ellenben ha nem sikerül,lehet a sors keze is,hisz a párom egy másik országban van, akinek évekig mellőznie kellene engem, és most el tudom képzelni, hogy ő legyen a férjem.


2011. jún. 26. 23:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem fog tetszeni amit írok, de azért leírom.

A magyar orvosi egyetemek kiemelkedően jók Európában, a magyar orvosokat is keresik nyugaton, akár Nagy-Britanniában vagy Svédországban stb.

Ergo ha ennyire probléma a pénz, akkor simán végezhetnéd itthon, mert remek képzést kapnál, nem kellene a tandíjemelésen elmélkedned, államin nem kerülne milliókba az álomszakmád.

2011. jún. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Most ezt ne boncolgassuk, vannak orvosok a családban, tudom mit tud nyújtani a magyar orvosképzés és mit nem, és annak is megvan az oka,hogy miért nem otthon vagyok. Kérlek titeket a kérdésre koncentráljatok. De azért köszönöm a választ!
2011. jún. 26. 23:15
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

Az elsőnek írnám,hogy a Magyarországon dolgozó orvosok többsége sok mindent tud,de a gyakorlatban semmit sem érnek,gyógyítani nem tudnak,csak receptet felírni,de a ritkább betegségeket még csak diagnosztizálni sem tudják.

Hát szerintem végezd el ezt az orvosit ott külföldön..merj kockáztatni,azt mondom!Ott van jövője ennek,Magyarországon nincs.

2011. jún. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Sajnos jelenleg nem egy a célotok a pároddal. Évekig külö utakon jártok majd, ha felvesznek és megcsinálod az orvosit. Két külön országban lennétek? Mert akkor ha így van, engedjétek el egymást. Évekig neked szinte semmire se lesz időd, csak a tanulásra, és nem lesz időd találkozgatni a pároddal, csak évvégén, ráadásul az utazgatás pénzbe kerülne, te meg örülsz, hogy a tandíjat kiköhögöd.

Ha ott laksz évekig a párodnál és elkezdesz dolgozni, azért, hogy összeszedd a pénzt, akkor kábé 25 éves korodig legalább dolgoznod kell, aztán mire végzel az orvosival 30 leszel....Ha addig nem szeretnél gyereket, és úgy érzed, hogy a távkapcsolat működne, akkor oké.

Én nem vágnék bele...túl sok lemondással jár az álom meló, álom szak.

Egyébként nem értem, hogy mi a kérdés. Te már eldöntötted, csak megerősítést vársz, ha valaki megerősít, arra azt fogod mondani, hogy jó válasz, aki meg nem, az meg rossz válasz lesz.

2011. jún. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, a magyar orvosképzés tényleg pocsék, de ebbe nem akartam belemenni.

Nem, nem döntöttem, mert még felvételi előtt állok, ha állami,akkor evidens,ha nem,akkor még fogalmam sincs. Az utunk pedig egy,nem engedjük el egymást, most is máshol van,és megtudjuk oldani, a mi kapcsolatunk stabil, nehéz lesz, de akik egymásnak vannak teremtve kibírják, sosem nyafogunk,inkább örülünk egymásnak. Senkit se pontozok le.

2011. jún. 26. 23:38
 6/13 anonim ***** válasza:

Csak egy kérdés..Miért tartod a magyar orvosképzést pocséknak?? Miből gondolod,hogy a külföldi orvosok jobbak lennének?

Én éltem évekig Párizsban és jelenleg Oxfordban élek.Őszintén megmondva mindkét országban sokkal rosszabb az orvosi ellátás mint otthon Magyarországon.Oxfordban isten mentsen meg attól,hogy akár fogorvoshoz,vagy akár nőgyógyászhoz menjek.Van egy imádott fogorvosom.Ő otthon Magyarországon tanult,és kint dolgozik..Imádják,mert érti a szakmáját.Nagyon is jó az oktatás,az már más kérdés,hogy kevésbé tudnak érvényesülni,vagy nem fizetik meg őket rendesen.

A magyar orvosi oktatás igenis jó,sőt nagyon is jó.Ha nem lenne jó akkor a külföldiek nem hozzánk jönnének tanulni..

De mondok egy érdekes dolgot.Mint írtam Oxfordban élek.Látom nap mint nap az egyetemistákat,és látom amikor befejezik az egyetemet,és jönnek a családok,rokonok,barátok a diplomaosztásra..AZ orvosi egyetemen szinte csak piszok gazdag arab végzősöket látni..Akinek van pénze annak lesz diplomája..Kint már erről szól az egész..:(

2011. jún. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Egyszerűen hihetetlen, hogy itt senki sem a kérdésre koncentrál.

Tudom miért pocsék, Édesapám is itton prof., és szinte mindenki orvos a családban, nem egyszer elmondták, itthon 2 ember van akire rá mernék bízni az életüket, ismerik az orvos társadalmat, bár nem mindenkit személyesen, de pl. csak Édesapám több száz vagy ezer orvost. A külföldiek nem azért tanulnak itt, mert olyan piszok jó,még csak nem is azért, mert olcsó, mert pl. Németországtól kezdve rengeteg országban tized ennyiért diplomát szerezhetnének más oka van. Az ok pedig az, hogy egész Európában itt a legkönnyebb bejutni, valamint elvégezni. Ezt nem én mondom.:) Tehát meg lehet nyugodni, hozzáértők jobban tudják, mint én, ti. Egyébként józan paraszti ésszel is fel lehet fogni, én pl. még sosem kaptam sztk-ban megfelelő ellátást, még úgy sem, hogy ismerik a szüleim, mert hát a nincsből nem lehet megfelelőt adni. Az meg, hogy esetleg van 1-2 jó magyar orvos, nem tagadom, főleg akik külföldre mennek igyekeznek beilleszkedni, de ez egy hatalmas tévhit, hogy az itteni orvosi egyetemek jók, ezt csak azok mondják, akikkel kedves kormányunk bármit megetethet és/vagy nem látnak bele a szakmába. Nos én még akkor se látnék bele, ha elvégeztem volna 1 egyetemet, hisz egy másikra nem jártam, de aki 2x évtizede tanít, és komoly energiát fektet abba is, hogy felmérje a helyzetet, valamint rengeteg ország képzési koncepcióját ismeri, és onnan embereket is,annak merjünk hinni. Na, de nem csak neki, ezt konkrétan az egyik orvosi egyetem rektora is elmondta. De nem ez volt a kérdés. Az hogy egy laikus mit hisz szíve joga, az is,hogy mit mond egy orvos,aki ott végzett,nyilván ha tudja-és igen sokan tudják- hogy pocsék képzést kapott,ő se fogja híresztelni,inkább az ellenkezőjét mondja.

2011. jún. 27. 06:34
 8/13 A kérdező kommentje:
-2
2011. jún. 27. 06:35
 9/13 A kérdező kommentje:
Én is szeretném az ellenkezőjét állítani,hisz ez a családomra nézve se túl jó,de sajnos ez a szomorú valóság. Ez pusztán megtévesztés. Arról ne is beszéljünk,hogy hány kőgazdag magyart ismerek, akik 4-6x buktak már fizetős magyar képzésen,és még mindig nem vágták ki őket,na belőlük lesznek a magánorvosok apuci rendelőjében. Ezek után merjünk a fantasztikus sztk-s ellátás után magánrendelőbe menni...Pedig már elvileg egyetemre se járhatnának ennyi bukás után,de mégis, van aki gyakorlatilag 12év alatt végzi a 6éves képzést,és nem olyan ritka,mint gondolnánk. Nem egy ismerősöm van,aki Németországból csak azért jött ide, mert ott hiába fizetnek,egyszerűen aki nem elég jó,nem veszik fel,itt boldog boldogtalant. Ők természetesen 1-2év után megpróbálnak átjelentkezni,de szinte sose veszik őket át,még jó eredménnyel se,ez is elmond valamit,ha olyan világhírűek lennének az egyetemeink,örömmel átvennék őket,de még évismétléssel se....A témáról ennyit és ne többet.
2011. jún. 27. 06:41
 10/13 A kérdező kommentje:
Európa meg egyszerűen azért vár minket, mert hatalmas az orvoshiány,ha nem lenne,és ez amúgy kezd csappanni,szóba se állának velünk. Akár arab országokból is érkezhetünk, akkor is ugyanúgy szeretnének minket, persze ha választani lehet,pl. a közel keletiek és köztünk,minket választanak,hisz mégiscsak európaiak vagyunk,de ha már velünk egy német,vagy egy francia versenyez(Francaiországban vannak a legszínvonalasabb orvosi egyetemek)sok esélyünk nincs. Minden országban azt mondják ők a legjobbak, attól ez még nincs így.:)
2011. jún. 27. 06:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!