Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek Pszichológiai...

Szerintetek Pszichológiai asszisztens + Önismereti és párkapcsolati problémamegoldó tréner szakmákkal el lehet valahol helyezkedni?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat! :)
2011. júl. 19. 16:04
 1/5 (L) Bella (L) ***** válasza:

Elhelyezkedni nem igazán.

Viszont mint magánvállalkozás nem lenne rossz ötlet, miután a házasságok 50%a válással végződik:)

2011. júl. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Spiller Mariann PhS válasza:
20%
Pszichológiai asszisztensként dolgozik néhány volt hallgatóm. Sopronban dolgozik a kórházban ezzel a végzettséggel egy volt hallgatóm, de neki van egészségügyi alapvégzettsége is. Aztán több egyesületnél és alapítványnál dolgoznak volt hallgatóim, telefonos segélyszolgálatoknál és pszichiátrián többen. Nagyon nehéz bekerülni. Tudom, mivel én tanítottam őket. Azt tapasztalom, ha van kitartása a hallgatónak , akkor gyakorlatra jelentkezik az adott intézménybe és üresedés esetén őket hívják vissza. Szívesen elmondom személyesen is, vagy e-mailben gondolataimat és megadom azok elérhetőségét, akik dolgoznak ezzel a végzettséggel.
2011. nov. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen??Én több komoly forrásból is azt hallottam hogy ez egy nem létező szakma és sokan jogtalanul tevékenykednek ezzel a "végzettséggel".Bocsánat ha rosszul tudom de meglepett a válasz.
2012. jan. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tényleg hol lehet ilyen végzettséget szerezni?:)
2012. febr. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
89%

Egyrészt ezek nem létező szakmák, csak ilyen tanfolyam van, de sehol nem fogadják el ezeket a papírokat.


Másrészt Spiller Mariann PhS volt egy korábbi hozzászóló. Itt a PhS úgy tűnik, mintha valamilyen tudományos fokozatot jelentene. Ezt egy egyesületben "adják". Van Miskolcon egy egyesület, amely azt hirdeti magáról, hogy pszichológusokat képez. Ez nem igaz, hiszen pszichológusokat egyetemen képeznek, nem pedig egyesületekben, és főleg nem három év alatt. Van nekik doktorinak hirdetett képzésük, amely egy év, és ezután adnak PhS fokozatot, amely természetesen nem létezik sehol a világon, de aki nem jártas ebben, azt megtévesztik.

Tehát ha bárhol azt látjátok, hogy valaki pszichológusnak mondja magát és Miskolcon végzett (Miskolci Bölcsész Egyesület - MBE), vagy használja a PhS kifejezést, akkor biztosak lehettek abban, hogy nem pszichológus, és pláne nincs tudományos fokozata.

(Annak nem szabad bedőlni, hogy "dehát ugyanazt tanultuk", mert nem igaz, még akkor sem, ha tényleg tanultak némi pszichológiát. Elég arra gondolni, hogy elmennél-e egy nőgyógyászhoz vagy urológushoz műtétre, akinek nincs orvosi diplomája, de elvégzett egy nagyon jó tanfolyamot, és esküszik, hogy nagyon ügyesen tud operálni.)


Harmadrészt azt látom, hogy a kérdésben szereplő tanfolyamon ilyen szakemberek tanítanak. Ami azt jelenti, hogy már a tanároknak sincs hivatalos pszichológus végzettségük, akik tanítanak, akkor nyilvánvalóan nem lehet túl színvonalas a képzés, hanem inkább pénzkereset azoknak az ál pszichológusoknak, akik egyébként nem kapnának munkát, mert mert nincs hozzá végzettségük.


Negyedrészt azért sem igaz, hogy bármit lehet kezdeni ezekkel a végzettségekkel, mert a pályakezdő pszichológusok nagy része munkanélküli. Egy pszichológus állásra 50-100 pszichológus jelentkezik. El lehet képzelni, hogy ha ennyi jelentkező van és még jelentkezik pár asszisztens, akiről nyilván lehet tudni, hogy nem valódi képzésen vett részt, akkor nem őt fogják felvenni, hanem az igazi pszichológusokat.

Tehát Spiller Mariann PhS írása egyértelműen arról szól, hogy fizessetek nekik, és nem túlzottan valószínű, hogy tényleg lenne valóságalapja annak, hogy el lehet helyezkedni ezzel a "végzettség"-gel, hiszen a valódi pszichológusok is nagyon nehezen helyezkednek el.


Ötödrészt ha megnézitek a tantervet a hivatalos oldalon, akkor nagyrészt ilyen tantárgyak vannak, hogy "Munka-, tűz- és balesetvédelmi ismeretek", "Informatikai alapismeretek" ami érthetetlen, hogy miért kell.

Illetve a szakmaibb tárgyak is eléggé esetlegesek, és PhS-ek tanítanak, amiről fent írtam már, hogy átverés. A neuropszichiátria biztosan nagyon érdekes tantárgy, de biztos, hogy egy asszisztensnek lesz bárhol bármi köze a neuropszichiátriához? Nyilván nem, és nyilván nem fog megtanulni belőle semmit, csak hall róla egy előadást, ami érdekes, de igazából semmire sem jó. És így tovább a többi tantárggyal.


Rövid válasz tehát az, hogy ezek a képzések nem adnak valódi tudást, és minimális az esélye, hogy bármilyen munkát lehessen kapni ezzel.

2012. aug. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!