Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőoktatásban Matematikai...

Felsőoktatásban Matematikai szak, aki odajár mennyire találja nehéznek? Alap, mesteri és doktori képzésen résztvevők véleménye egyaránt érdekelne.

Figyelt kérdés
Csak normális válaszokat, köszi.
2011. júl. 19. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen kérdésekre, hogy "mennyire nehéz", nem lehet érdemi választ adni. Attól függ kinek. Van, aki simán kitűnővel végigcsinálja, van, aki pedig nagyon megszenved vele.

Egy valamit tudnod kell: Attól, hogy középiskolában ötös vagy matekból még egyáltalán nem biztos, hogy olyan könnyen menni fog az egyetem. Ha pedig középsuliban sem tudod hozni az ötös szintet, akkor másfelé indulj el, mert nem fog menni.

2011. júl. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

kinek mennyire, meg persze attól is erősen függ, hogy milyen szakirány, egy tanári kategóriákkal könnyebb, mint egy alkalmazott matek vagy (elméleti) matek.

Kell hozzá érzék, anélkül nem megy, meg munka is, anélkül sem, de belerokkanni nem kell.

2011. júl. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
én is matek szakos vagyok (igaz a lesajnált tanári szakirányon). ezt tényleg csak úgy lehet, ha született tehetséged van hozzá és valóban érdekel is a dolog. akkor menni fog és még szívesen is csinálod. máshogy csak szenvedés az egész. nekem a geometrián kívül minden elég jól megy.
2011. júl. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És pontosan milyen szakirányok vannak, mert ugye van tanár stb. és pontosabban hol lehet, miként elhelyezkedni? Bocsi, hogy ilyen sokat kérdezek de teljesen tájékozatlan vagyok :S és nagyon érdekelne.
2011. júl. 21. 12:59
 5/6 anonim ***** válasza:
szakirányok: tanár, alkalmazott matematika, elméleti matematika. Az ELTEn van elemző szakirány is, nem tudom, hogy a többin is van-e, mindenesetre ezt annyira nem ajánlanám.
2011. júl. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi : )
2011. júl. 21. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!