Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet pedagógia (Ba)...

Hogyan lehet pedagógia (Ba) levelező - költségtérítéses képzés után (esetleg közben) mentőtisztire járni levelezőn?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg a PTE-BTK pedagógia alapszakra járok költségtérítéses formában. Nagy tetszik ez a szak és szeretnék mesterképzésre is menni, de mellette ha lehet levelezőn elvégezni a mentőtisztit (mivel most nappalin masszőrnek <OKJ> tanulok és nagy megtetszett az oxyolgóia) Ha megcsinálnám az alapszakot akkor ugye már abból adódóan a következő alapszak is fizetős lenne, nincs valami kiskapu, hogy ha fizetősön csináltad meg az alapszakod, akkor hogy lehet államin a másodikat vagy erre nincs lehetőség? (azért kerültem költségtérítésesre, mert nem volt meg az állampolgárságom, de pontszám szerint meg lett volna) Köszi a választ
2011. júl. 21. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
sztem ezt az adott suliban-sote?- kérdezd meg.. vagy nézz utána a felvi.hu-n,sztem ott is le van írva
2011. júl. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elvesztem a kérdésben... ha az a kérdés, hogy fizetős alapszak után lehet-e államilag támogatottan tanulni: lehet. Mindenkinek jár 12 államilag támogatott félév. Az állampolgárság azóta megvan? Mert ha csak ezen múlott, akkor szerintem lehet.
2011. júl. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mely országból származol, hogy ezért áttettek költségesre?


Amúgy a felvi.hu-n ez az info van:

"Aki a jelentkezést megelőzően folytatott már felsőoktatási tanulmányokat… és a jelentkezést megelőző képzése költségtérítéses, az abszolutórium megszerzésétől függetlenül jelentkezhet bármely képzési ciklusban államilag támogatott finanszírozási formára."

2011. júl. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"nincs valami kiskapu, hogy ha fizetősön csináltad meg az alapszakod, akkor hogy lehet államin a másodikat vagy erre nincs lehetőség?"


- Kiskapu nincsen. Viszont nyugodtan tanulhatsz államin, mégha egy diplomát már meg is szereztél költségtérítésesen.

2011. júl. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igyekszem röviden reagálni. Valószínű majd a felvi.hu-n kérdezem meg, mert én úgy olvastam az új tájékoztatóba, hogy csak akkor mehetek államira, ha magasabb diplomát szerzek vele (kvázi nekem meglesz a BA-diplomám, akkor bármely Ma vagy osztatlan képzésre) vajdasági vagyok, azóta megvan az állampolgárságom. Úgy szeretném valahogy kiügyeskedni, hogy a Pedagógia Ma-t és a mentőtisztit egyszerre végezem, vagy vagy mindkettőt levelezőn vagy vagy az egyiket nappalin közben valamennyit dolgozni is tudjak. Ha minden jól megy akkor jövőre végzek masszőrön és pedagógia alapszakon, plusz van infós grafikus programozó végzettségem, valami csak sikerül:) Optimista vagyok. Annyi szép tudomány van, csak dolgozni is kell majd:) Azért tanultam ennyi mindent, mert a pedagógiával (második tantervfejlesztő) önmagában nem lenne meg a heti kötelező óraszámom és akkor oktathatnék a mentőtisztivel elsősegélyt, meg infót, szociológiát stb:) Szeretnék e learning tananyagokat készíteni matekot korrepetálni stb. Igaz így elég kalandos dolgozni, de szeretném élvezni amiket csinálok és több dolgot váltogatni. Addig tudok zsonglőrködni, míg nincs párom vagy családom utána kevesebb energiát szeretnék erre fordítani:) Na még lelkizés is lett belőle, pedig tényleg nem szerettem volna hosszúra:)
2011. júl. 21. 16:15
 6/7 A kérdező kommentje:
Még közben nézegettem az oldalakat, úgy láttam egészségfejlesztő tanár is taníthat elsősegélyt, és most nézem, hogy ki még:) Egyenlőre legyen meg a pedagógia MA:) köszi a válaszokat:) Sok sikolyt, sok sikert:D
2011. júl. 21. 16:33
 7/7 A kérdező kommentje:

Megvan a megoldás:


[link]


:D

2011. júl. 21. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!