Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egyetemi matektanár akarok...

Ha egyetemi matektanár akarok lenni, hogyan és miként érhetem el?

Figyelt kérdés
ha jól tudom alapfokon, mesterképzésen és doktori suliban kell matekszakot végeznem. De pontosan hogy van?
2011. júl. 21. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
nem jól tudod.
2011. júl. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt olyasvalakitől tudom, aki most felvételizett fősulira szóval mielőtt írnál bármit is legalább kicsit tájékozódj.
2011. júl. 21. 21:35
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
valóban ezeket nem árt hozzá elvégezni, és közben meg amúgy is nagyobb rálátásod nyílik a dologra, hogy hogy lehetnél egyetemi tanár. Attól is függ persze, hogy melyik egyetemen, ha a matek szakon szeretnél matekot tanítani, az értelemszerűen lényegesen komolyabb dolog, mintha mondjuk egy teszem azt pszichológia szakon oktatnád a statisztikát, ennek függvényében nem feltétlenül ugyanaz a bejárt út. Ha matek szakon szeretnél matektanár lenni, akkor ottmaradsz az egyetemen doktorin, közben gyakorlatot vezetsz, meg csinálod a saját témádat, aztán ha elég jó vagy idővel akár te is tarthatsz kurzust a saját témádhoz kapcsolódó cuccokból.
2011. júl. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!