Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyen helyzetb...

Mit lehet tenni ilyen helyzetben? A matektanár meg akar húzni félévkor, holott 2,1 re állok!

Figyelt kérdés
Szerinte 1,6ra, de tudom hogy ez nem lehet! Utál a nő, ez nem kétség.. Mit tudok tenni, milyen jogaim vannak?
2010. jan. 15. 11:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, hogy nagydolgozatok jegyeit hangsúlyozottabban veszi. Mindenképp tőle kellene megkérdezni, hogy mit lehet tenni, bár úgy tűnik, kissé későn ébredtél, mindjárt itt a félév.

Időnként szoktam korrepetálni gázosan álló diákokat és mindig az az első, hogy beszélek a tanárral, hogy mik azok az alap elvárások, amik mindenképp kellenek ahhoz, hogy átengedjék a delikvenst. A normálisabb tanárja felsorol egy csomó mindent, mi jól ráhajtunk kemény melóval, aztán pár hétig gyötri az illetőt, majd átengedi, ha jól sikerül a dolog. Ám olyan tanár is van, aki vérig sértődik, hogy a gyerek magántanárhoz fordult és nem tőle, akarja megtanulni a dolgokat (amikor nyilvánvalóan már hónapok óta szivatja az illetőt). Szóval ez nagyon tanár függő, de az is, hogy ki hogyan számolja az átlagot. Az is jogos, ha egy 15 perces röpdoli jegyét nem annyinak számolja, mint a másfél órás témazáróét.

2010. jan. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Mit tudok tenni, milyen kötelességeim vannak?

Ez így helyesebb lenne.

2010. jan. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

egy félévi bukás még nem a világ. ha csak nem 12-es vagy.

engem év végén akart meghúzni a biosztanár, holott 2.0ra álltam. aztán a tantestület olyan jófej volt, h egy emberként kiállt mellettem. ebben persze közrejátszott, h a tanár a kicsinyes bosszúvágyát akarta rajtam kiélni, és egész évben szívatott, ahol tudott.

2010. jan. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem eredményesebb lenne, ha a szüleiddel bemennétek a tanárhoz és megbeszélnétek vele a dolgot. Azért a szülőkkel, mert tudja a tanár, hogy te függsz tőle, nem tudsz ellene semmit tenni, de ha látja, hogy a szüleid ki állnak melletted, akkor ő is visszább vesz az arcából. Sok matek tanár ilyen, ugyan ilyen helyzetben voltam, mindig buktam félévkor matekból, azt mondta, hogy semmirekellő vagyok, sosem lesz belőlem semmi. Anyummal bementünk hozzá, és látta, hogy anyukám kiáll mellettem. Ezek után is szivatott, de kevésbé. És láss csodát főiskolás vagyok 4,5ös átlaggal. Mégis csak vagyok valaki :) Fel a fejjel, csak ne hagyd magad.
2010. jan. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
félévkor mindegy, hogy hányas vagy matekból, ha 12-es vagy akkor is, mert az év végi jegyet viszed. egyébként szerintem nem tudsz mit csinálni, mert én úgy tudom, hogy ha kereken 3-masra állsz, akkor a tanár 2-4-ig bármit adhat (legalábbis nálunk biztos), szóval ha még tényleg 2,1-re állsz, és ezt be is tudod bizonyítani, a tanár akkor is előjöhet ezzel.
2010. jan. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%

3,00-ra hogy adhatna kettest??


annyira nem gondolkodtok gyerekek, hogy az valami borzasztó

2010. jan. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Lehet hülyének nézni, nekem ezt az osztályfőnököm mondta, akkor valami írásos dokumentumot is mutatott, de már nem emlékszem mi volt az.
2010. jan. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
hát érdemes lett volna közelebbről is megnézni azt a "dokumentumot"
2010. jan. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Vannak tanárok, akik egyáltalán nem az átlagot nézik.

Azm, hogy hogyan viselkedsz órán, mennyire figyelsz a magyarázatára sokkal inkább eldöntheti a jegyed, minthogy megírsz egy dogát 2-esre, holott 1-2 pont és már 1-es lett volna.

Szval az, hogy félév előtt 1 perccel jutott eszedbe, hogy bukásra állsz matekból szerintem nem a tanár hibája...

2010. jan. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A félévi jegynek nincs következménye, az csak figyelmeztetés. A témazárók kétszeresen, de lehet, hogy háromszorosan számítanak, ezt a tanártól kell megkérdezni. Figyelj oda az órán, írd meg mindig a házit, készülj a dolgozatokra, és mindjárt nem fog utálni a nő.
2010. jan. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!