Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a legjobb orvosi iskola?

Melyik a legjobb orvosi iskola?

Figyelt kérdés
Nehéz bekerülni? Sorrendbe milyen nehezek? Átlag mennyi kell? minden részlet érdekelne!!! közi.:)
2011. júl. 21. 22:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Orvosi egyetem :)

4 orvosi találhatüó az országban, ezek: SOTE, DE, SZTE, PTE

2011. júl. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé nehéz:) Két választható tárgyból is kell érettségizned, és elég jól... a felvi oldalán megnézheted a ponthatárokat, így látod azt is hova kell több, hova kevesebb, de nagyjából egy szinten vannak. 2-es átlaggal is felvehetnek, ha az érettségi jól sikerül. Legjobbnak talán az SE-t mondják, de a képzés mindenhol erős, és mindegyikkel lesz munkád (ha máshol nem, külföldön)
2011. júl. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

Igaából mindegyik ugyanúgy orvosnak képez ki, csak a Semmelweis az valahogy másabb, jobb :D Nem hiába oda a legtöbb a ponthatár, és tavaly már a kutató-elitegyetem rangot is megkapta. Nem semmi! Én mindenképpen oda szeretnék menni, hiszen az oktatás színvonala ha egy kicsit is jobb, mint vidéken, megéri.


A vidéki egyetemeket is dícsérik, akik oda járnak, de én azt mondom, hogy a ponthatárok alapján is, oda megy a kiscit rosszabbik fele :S Sokan áldják, van is miért, ugyanis sokkal szebb a vidék, a környezet, a viszonylag tiszta levegő, kifejezetten Debrecenben. Ott most újítottak fel rengeteg parkot és kollégiumot. Valamint mindegyik vidékiről inkább a társasági életet dícsérik. Biztos van ez Pesten is, de én még nem értek hozzá :) Nekem megérné Pest, hiába messze van Nyiregytől, de a többség Pestet jelöli meg elsőként, az idén is 4x-es túljelentkezés volt! A számok beszélnek :D

2011. júl. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

értem. köszönöm mindenkinek.:) Ment a zöld kéz.;)

És ez hogy van tanulsz 6 évet és akkor rezidens leszel, meg aztán ha letetted ált. orvosit akkor tudsz szakosodni? És mik ezek a különböző fogalmak, hogy rezidens meg stb... mit jelent? köszi előre is.:)

2011. júl. 22. 11:24
 5/10 anonim ***** válasza:

El kell végezni a 6 év orvosit, utána vagy rezidens, de ezen ráérsz még gondolkodni :D


Am mikor mész orovsira? Jövőre? 2 év múlva? Mikor?

2011. júl. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Nem hiába oda a legtöbb a ponthatár"

Azért ott a legmagasabb, mert oda jelentkeznek legtöbben. Azért a jelentkeznek legtöbben, mert Mo. baromira Bp központú.


Az tudja megmondani, hogy melyik legjobb, aki mind a 4 helyre járt. Szerinted van olyan? Mert szerintem nincsen.


A pszichó szak pl. az ELTÉN a legrosszabb (HVG felmérése szerint!!), mégis ot a legmagasabb a ponthatár.


Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy a SOTE a legrosszabb, csak azt, hogy nem lehet rangsorolni a 4 egyetemet!

2011. júl. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Én en jártam mind a 4 egyetemre, de vannak barátaim, akiktől kérdeztem egyet s mást. Van, aki ezt szereti, van, aki azt, de az biztos, hogy a SOTE-n veszik a legszigorúbban a dolgokat, és oda kerül a jobbik fele :D
2011. júl. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy ott veszik legszigorúbban a dolgokat? Olyan nincs, hogy vhol mindent a legszigorúbban vesznek. Bizonyos tárgyakat talán. De pl. a harmadév köztudottan nem a SOTÉn a legnehezebb. Ott mindenki azt mondja, az első kettőt kell túlélni, utána gyerekjáték.
2011. júl. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szerintem meg annyira baromira tök mindegy, hogy melyik egyetemre jár valaki (orvosi közül), mert egyik sem alkalmas igazán arra, hogy 6 év után jól használható, elvárható orvosi tudást adjon. Ennek az oka, meg nagyon egyszerű. Mivel ez egy orvostudományi egyetem, az egész emberi működés tudományos részét is keményen leadják és MINDENHOL keményen számon kérik. Lásd molekuláris sejtbiológia, biofizika, orvosi kémia, biokémia, stb, aminek nagy részét az ember klinikai orvosként nem fogja használni. De nem is ezzel van a baj, hanem azzal, hogy a klinikai modulra mindenki magas ívből tojik, a vizsgán tételt választhatsz, 4-est 5-öst kap mindenki akármilyen hülye, de amikor élesben ott egy beteg előtte, akkor sokan 3 összefüggő kérdést nem tudnak feltenni (tisztelet a kivételnek, azért bőven van kivétel). Én is orvosira járok, mellette a fővárosban dolgozom 8 éve egészségügyben, jelenleg az omsz-nál és látom, hogy mennyire botrányos tudással tudnak némelyek kijönni az egyetemről. És nem azért, mert ő hülye vagy mert a tanár hülye, hanem mert egyáltalán nem gyakorlatias képzés. Semmi rutin, semmi önálló feladat, semmi önálló gondolat, csak rengeteg tudomány, öntik bele a fejünkbe, aminek a 90%át mind elfelejti az ember a maradék 10%-ot meg keverik. Sajnos.
2011. júl. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
értem.:) köszi a válaszokat.:)
2011. júl. 30. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!